Ölümden sonra hayat ve sonsuzluk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ölümden sonrasını hiç düşünüyor musunuz?
Düşünmüyorum çünkü bence yok. Bugüne kadar kimse "Allah insanları niye yarattı?" soruma tatmin edici bir cevap vermedi. Neden yemek yiyorsun, acıktığın için. Bunun gibi bir cevap bekledim. Hep geçiştirme şeklinde oldu.
Yaratıcının varlığını inkar edenler nasıl düşünüyor?
Aslında direkt inkar eden olmasam da şöyle diyeyim: "Allah neden insanları yarattı?" deyince ayet var, (Kabaca yazıyorum, çok dikkat etmeyin), "Biz insanları yalnız ibadet etsinler diye yarattık." şeklinde diyorlar. Hatta çoğu kişi bunu bile diyemiyor.
"E ibadet niye yapıyoruz? Allah'ın ihtiyacı mı var?" deyince de "Hayır, ibadeti kendin için yapıyorsun." diyorlar. Sanki öğretmenim bir ödev vermiş gibi. Ama ödevi niye yapıyoruz deyince cevap yok.

Sen tatmin olmazsın. Sen tatmin olamazsın. Çünkü senin yaptığına işi yokuşa sürmek denir. Ben zengin çocuk fakir çocuk örneklemesi yapıldığı için oradan yola çıktım. Ve işin temel maksadını anlatmak istedim.

Sen de dıdısının dıdısı daha iyi durumda ama onlar felan filan vs vs diye uzattın'da uzattın. Diğer bir arkadaş da sana bir yandan destek cıkıyor yok adaletsizlik var yok şöyle yok böyle. Arkadaşlar oyun kurucu kimse oyunun kurallarını da o koyar. Konu bu kadar basit. Birisine verdiği zenginlik ve bir diğerine verdiği fakirlik için sizden onay felan mı alınmasını bekliyorsunuz?

Komiksiniz cidden..

Anlamak istemeyene anlatamazsın diye bir şey demişler. Doğru demişler, siz kendi doğrularınızı bulmuşsunuz zaten size başka doğru gerekmez. Sizi tatmin edecek bir dinin de olduğunu sanmıyorum.

Konuyu takibi bırakıyorum..
Peki oyun kurucusunun oyun kurucusu bu konu hakkında ne diyor?

• Beğen
İfadeler: WTC
Düşünmüyorum çünkü bence yok. Bugüne kadar kimse "Allah insanları niye yarattı?" soruma tatmin edici bir cevap vermedi. Neden yemek yiyorsun, acıktığın için. Bunun gibi bir cevap bekledim. Hep geçiştirme şeklinde oldu.

Aslında direkt inkar eden olmasam da şöyle diyeyim: "Allah neden insanları yarattı?" deyince ayet var, (Kabaca yazıyorum, çok dikkat etmeyin), "Biz insanları yalnız ibadet etsinler diye yarattık." şeklinde diyorlar. Hatta çoğu kişi bunu bile diyemiyor.
"E ibadet niye yapıyoruz? Allah'ın ihtiyacı mı var?" deyince de "Hayır, ibadeti kendin için yapıyorsun." diyorlar. Sanki öğretmenim bir ödev vermiş gibi. Ama ödevi niye yapıyoruz deyince cevap yok.
Ben hep merak ettim. Madem Allah yok yani nasıl herşey böyle düzen içinde? Nasıl ilk insan topraktan oldu? Tam da 2 cinsiyet oluşuyor ve onlarda kadın ve erkek. Bunlar bana tesadüf gibi gelmiyor açıkçası.

Ben hep merak ettim. Madem Allah yok yani nasıl herşey böyle düzen içinde? Nasıl ilk insan topraktan oldu? Tam da 2 cinsiyet oluşuyor ve onlarda kadın ve erkek. Bunlar bana tesadüf gibi gelmiyor açıkçası.
Ona ben de katılıyorum. Katılmadığım şey bu olay niye var. Birisi yapmış, o belli. Neden yaptı.

Ben konuya az önce rastladım, şöyle bir şey var kafamda ya eğer ahiret ölümden sonra yoksa? Yani ölen insanlar yok oluyorsa? Bir müslüman olarak bu düşünce üzerinde çok durmak istemiyorum ne de olsa çok fazla düşünce insanın fikrini değiştirebilir. Allah'a ne kadar çok inansamda böyle şeyler hep aklıma geliyor siz ne düşünüyorsunuz?

Ya peki bunu yaptıklarını nereden biliyoruz? Kuran'ın değiştirilmediğini nereden biliyoruz? Niye dinler hep Arap'lara gidiyor? Bu onların arasında ordu kurup başka yerleri ele geçirmek için yaptıkları bir plan mı?

Sizce birbirinden farklı 4 kitap olması normal mi? Hangisine inanacaksın.

Her şey düzen içinde değil kardeşim, etrafına bak biraz. Genetiği bozuk insanlar doğuyor, Zengin fakiri eziyor, doğada ise güçlü hayvan zayıf hayvanı yiyor. Evrende ise yıldız sistemleri çarpışıyor, karadelikler yıldızları yutuyor, kısacası kaos var şuan dünyada. Şu düzene bakınca içim acıyor, acaba izlemekten zevk alan sadist bir varlık mi diye kendime soruyorum. Senin yaratıcının yapabileceği şey buysa daha iyisini yapmalı bence.

İşte dediğin gibi o "saçma" dediğin şeyler, senin bir hayvan olduğunu ispatlıyor. Bunu neye göre söylüyorsun? Bu kuranda yazıyor mu? "İnsan nefsi sonucu bilincli yaptığı şeyler imtihan değildir." Bunu nasıl ispatlayacaksın? Ama o "saçma"dediğin, biyolojik ve evrimsel güdü olduğunu ben sana ispatlarım.

Sünnet diye de bir şey var
Ey iman edenler! Size açıklandığında hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın. Kuran indirildiği zaman sorarsanız size açıklanır. Allah onları affetmiştir. Allah bağışlayıcıdır, yumuşak davranandır.

5-Maide suresi 101.

Olmayan şeyin neyine inanayım? Ben Tanrı'ya inanıyorum ama dinlere inanmıyorum çünkü bilimle çelişiyor, "İnsan, neden yaratılmış olduğuna bir baksın.Atılan bir sıvıdan yaratıldı.Bel ile kaburgalar arasından çıkar.Kuşkusuz O, onu yeniden döndürmeye gücü yetendir."(Tarık 5-8) Sperm'in bel ve kaburgada üretilmediğini testislerde üretildiğini biliyoruz.

Bir kişinin değil ki, her kalbi duran adam söylüyor bunu.
Sizin inanışınıza göre bir tanrı bizi öylesine yaratmış ve dünyaya atmış öyle mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı