Ölümden sonra hayat ve sonsuzluk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haddini aşma derim. Bilmediğin konular da edebinle yorum hap. Yaşın kaç 15 mi?
Gerçek Tanrının, insanın duygusal bakımından bakmayacağını bilmeniz gerek, din insan ahlakında yanlış olan bir şey Tanrıya doğru gelebilir, istirham edeyim insanlara yaşları yüzünden saldırmaktansa bilimsel veriler, ve görüş sun.

Haddini aşma derim. Bilmediğin konular da edebinle yorum hap. Yaşın kaç 15 mi?
Haddimi aşmadım, sadece sadist mi diye kendi kendime soruyorum. Burada bir hakaret söz konusu değil. Bilmediğim bir konuda değil ayrıca, çok kez tartıştım bu konularda sizin gibi insanlarla.

Sizin inanışınıza göre bir tanrı bizi öylesine yaratmış ve dünyaya atmış öyle mi?
Bilimsel ve Felsefe konusundaki bir yoruma sanki Misvak Caps gönderisi görmüş gibi emoji attınız, neyse bilime hizmet vatana hizmettir. Evet öyle düşünüyorum ama bana lütfen Sözler Köşkü örnekleri vermeyiniz.

Beyler esas sorulacak soruyu kaçırıyorsunuz. Şimdi biz 1 milyon veya 500 bin yil önce Adem yaratılarak basladik dimi. Allah ilk defa böyle diger canlilardan üstün bir varlik yaratıyor. Peki bu evren 13 milyar yaşında ise. Bildiğimiz her sey 13 milyar yil önce Allah ol dedi ve oldu ya. Neden 13 milyar önce her sey oldu niye 14 milyar yil önce olmadi. Yani ondan öncesi var mıydı? Yoksa bütün her sey 13 milyar yil önce mi başladı?

Bu dünyada yapılan haksızlıklar bu dünyada kalmayacaktır. Ben böyle düşünüyorum. Herkes bir gün hakkı olanı alacaktır. O burada da olabilir, diğer tarafta da olabilir. Güçlü güçsüzü ezerken, o insanlar yanlarına mı kalacağını sanıyor? Ayrıca merak ettiğim şey, ilk canlı varlık nasıl oluştu? Eğer bir yaratıcı yoksa, evrendeki tüm canlılar ölünce ne olacak? Karanlığa mı gömüleceğiz? Ayrıca lütfen Tanrı'nın varlığı ile ilgili dinler üzerinden örnek vermeyin. Din ve Tanrı farklı şeylerdir.

Bilimsel ve felsefe konusunda ki bir yoruma sanki misvak caps gönderisi görmüş gibi emoji attınız, neyse bilime hizmet Vatan'a hizmettir. Evet öyle düşünüyorum ama bana lütfen sözler köşkü örnekleri vermeyiniz.

Bana saçma geliyor çünkü yaratıcı dediğimiz şeyin akıllı ve üstün bir varlık olması gerek. Otonom bir makine gibi insan ve evren yaratması çok ama çok saçma. Evrendeki her şeyden üstün bir varlığın insanı da bir amaç için yaratması gerekli.

Olmayan şeyin neyine inanayım? Ben Tanrı'ya inanıyorum ama dinlere inanmıyorum çünkü bilimle çelişiyor, "İnsan, neden yaratılmış olduğuna bir baksın.Atılan bir sıvıdan yaratıldı.Bel ile kaburgalar arasından çıkar.Kuşkusuz O, onu yeniden döndürmeye gücü yetendir."(Tarık 5-8) Sperm'in bel ve kaburgada üretilmediğini testislerde üretildiğini biliyoruz.

Bir kişinin değil ki, her kalbi duran adam söylüyor bunu.
O sıvıyı testisler nasıl üretiyor?

Gerçek Tanrının, insanın duygusal bakımından bakmayacağını bilmeniz gerek, din insan ahlakında yanlış olan bir şey Tanrıya doğru gelebilir, istirham edeyim insanlara yaşları yüzünden saldırmaktansa bilimsel veriler, ve görüş sun.
Abicim seninle olan konuşmam bitti sen zaten kendi inandığın doğrular var onlara inanıyorsun değil benim hiç kimsenin sana bir faydası dokunmaz. Onun için konunun dışında kal lütfen küçük kardeşim.
Bilmediğim bir konuda değil ayrıca, çok kez tartıştım bu konularda sizin gibi insanlarla.
Bildiğin bir konu mu olduğunu sanıyorsun? Daha önce bir değil on değil yüz kere de tartışmış olsan bu "bilmediğini bilmediğin" gerçeğini değiştirmeyecek. Cünkü yaşınız ve aile ortamınız buna elverişli. Siz iki bilimsel olduğunu düşündüğünüz bilgi okudukça kendinizi kahin felan zannediyorsunuz.

Zaten günümüz de Ateizmi destekleyen bir çok bilim adamının konuşmaları sizleri etkiliyor, ve sağdan soldan bulduğunuz kur-an'ı kerimin hatalı olduğuna inandığınız bir kaç metni burada paylaşarak oynanan oyunların kurbanı olmuşsunuz.

Beyler esas sorulacak soruyu kaçırıyorsunuz. Şimdi biz 1 milyon veya 500 bin yil önce Adem yaratılarak basladik dimi. Allah ilk defa böyle diger canlilardan üstün bir varlik yaratıyor. Peki bu evren 13 milyar yaşında ise. Bildiğimiz her sey 13 milyar yil önce Allah ol dedi ve oldu ya. Neden 13 milyar önce her sey oldu niye 14 milyar yil önce olmadi. Yani ondan öncesi var mıydı? Yoksa bütün her sey 13 milyar yil önce mi başladı?
Saçma geldi bana. Allah katında zaman bizimkiyle bir değil, çünkü Allah zamansız bir varlıktır. Kim bilir daha yarattığı Trilyonlarca varlık vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı