Ölümden sonrası nedir?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Sizce öldükten sonra ne olacak? Okula gitmek dışında bütün günümü boş geçiriyorum, artık felsefe din ve tarihe merak saldım, aklıma ölüm korkusu ve ölümden sonra ne olacağı geliyor, sizce ölümden sonra ne olacak? Sonsuzluğa gitme ihtimaliz kaçtır sizce?

Sorunun biçimi yanlış. Kara delik içinden geçip deri dönmek gibi bir şey. Fizikçiler bile bunu açıklamakta fikir ayrılığına düşerken, ölüm konusunda bir dine mensup olan kişiler ile dini kavram dışı bakabilen kişiler arasında yorum-bilgi farkı oluşacaktır. Zaten deneyimleyemediğimize göre soru ister istemez geçersiz kalıyor.

Sizce öldükten sonra ne olacak? Okula gitmek dışında bütün günümü boş geçiriyorum, artık felsefe din ve tarihe merak saldım, aklıma ölüm korkusu ve ölümden sonra ne olacağı geliyor, sizce ölümden sonra ne olacak? Sonsuzluğa gitme ihtimaliz kaçtır sizce?

Sana bir şey söyleyeyim herkes inandığı dine göre yargılanacağını düşünür. Bu kadar.
Buna bir göz at.

"nedir" yanlis bir sozcuk, bu haliyle soru anlamsiz.
Bireyler icin olumden sonrasi yoktur. Game over. (dinler masal)
Canlilar icin olum ile hayat ayni seydir, biri olur biri dogar dongu devam eder.

Yok oluş, hiçbir şey yok. Bilinç yok, ne olduğunu bile hissetmiyorsun ve bilmiyorsun. Çünkü yok oldun artık.
Artık tek işlevin etrafındaki böcek ve bitkilere besin kaynağı olmak.

Millet ölümden sonra ne olacak çok merak ediyor ancak hiç kimse cevabını bilemiyor çünkü cevabı öldükten sonra görüyoruz.

kimisine göre ruhumuz bedenden çıkar başka bedene geçermiş.
kimisine göre ruhumuz bedenden ayrılınca kara deliğin içine girecekmiş.
kimisine göre ruhumuz Allah'ın huzuruna çıkacakmış.
kimisine göre ruhumuz şeytanın yanına gidecekmiş.

Herkes farklı bir şey söylüyor bu da insanın kafasının karışmasına neden oluyor.

Ölünce biz hala görebiliyor olacağız beden sadece bir eşya asıl bedeni yöneten biziz biz ruh olduğumuz için beden ölsede fark etmiyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı