OEM kilidi nedir?

KEKENO256

Centipat
Daha fazla  
Ben şimdi Samsung telefonuma Android telefonuma kurmak istiyorum. Ama videodaki kişi OEM kilidinin açılması gerektiğini söylüyor. Bu OEM kilidi ne işe yarar. Açmaya çalıştığımda bu özellik cihazınını savunmasız bırakabilir falan diyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şimdi Samsung telefonuma Android telefonuma kurmak istiyorum. Ama videodaki kişi OEM kilidinin açılması gerektiğini söylüyor. Bu OEM kilidi ne işe yarar. Açmaya çalıştığımda bu özellik cihazınını savunmasız bırakabilir falan diyordu.

OEM kilidi, üçüncü kişilerin telefono ele geçirip telefonu sıfırlaması sonucunda cihazın kullanılmasını engellemektedir. Sistem telefona girdiğiniz Google hesabı ile birlikte çalışmakta olup formatlama işleminden sonra telefon kurulum ekranında Google hesabınızı girmenizi istemektedir.

OEM kilidi, üçüncü kişilerin telefono ele geçirip telefonu sıfırlaması sonucunda cihazın kullanılmasını engellemektedir. Sistem telefona girdiğiniz Google hesabı ile birlikte çalışmakta olup formatlama işleminden sonra telefon kurulum ekranında Google hesabınızı girmenizi istemektedir.
Bu ayar aççıkken cihaz koruma özellikleri bu cihazda çalışmayacaktır diyor?

ROM kuracaksın sanırım, Recovery kurman için OEM kilidinin açık olması gerekiyor. Açtıktan sonra da Orijinal ROM'a dönmediğin sürece tekrar açamazsın. OEM kilidi bir tür verilerin çalınmasını engelleyen ayardır.

Elbette durduk yere açmak güvenlik için mantıklı değildir. Fakat siz ROM yükleyeceksiniz. Durduk yere "Aman telefonum çalınır" deyip çelik kasalarla sokakta gezmiyorsunuz, değil mi?

Olacak şeyler genellikle şu tarz olur. Telefonunuz çalındığı zaman bu kilit açık olduğu için çalan hırsız telefonunuzdaki verilere erişebilir.

ROM kurmak için açmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı