Ömrümde ilk kez balık yedim

Ben küçükken bayılırdım ton balığına. Amcam falan ne zaman bakkala götürse ton balığı alırdık üçlü. Artık sadece büyük balık seviyorum. Şu hamsi gibi küçük olanları da ekmek arası seviyorum sadece. Balık sevilmez mi be kardeşim?
Şimdi bir konserve yüzünden tüm balıklara suç atmayalım. Çocukken sinüzit vardı sizde herhalde. Burnunuz koku almamış alerjik reaksiyonlardan. Sardalya, istavrit, hamsi gibi küçük balıklar deneyebilirim.

Kucuk balıkları denemenizi asla tavsiye etmem. Zira cok kokuyorlar.
Ama buyuk balıklar bir baska. Mesela; somon, çipura, levrek çok lezzetlidirler ve kokuları hiç yoktur neredeyse. Kucukler mutfağı mahverdiyorlar. Aman aman da lezzetleri yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izledikten sonra keşke yemeseydim diyebilirsin.

Bu da ton balığı oldu. Dardanel Ton balığı mısır, havuç, zeytin ve bezelyeli. Aslında çocukken 2-3 defa balık yediğimi söylüyorlar ama hatırlamıyorum. Ne tadını ne görüntüsünü. Neyse büyük gün geldi asosyal ben eve kupon ile söyledim ve kutuyu açtım. Hayatımda bu kadar kötü koktuğunu hatırlamıyorum bir yiyeceğin. B12 ve D vitaminleri eksik diye kendimi zorlayıp yedim. Tadı 3 kilo zeytin yağının içinde beklemiş horoz eti gibi. Bu kadar yağ tuhaf geldi. Neden limon sıktıklarını anladım. Harbi ya evde limon da kalmamış bir Sprite açayım. Ancak öyle yiyebildim. Burnumu kapatınca yenebiliyor. O reklamlardaki çiğ hali sanırım. Bunun görüntüsü de kötüydü. Neyse ki içinde mısır falan var bastırdı biraz. Görünce reklamlarda barbekü sosu ile balık ne alaka diyebilirsiniz yemediyseniz. Bu kokuyu ancak o bastırır. Balıkçının önünden geçerken burnumu tutardım. Şimdi önümde ki tabakta dolu. Tavuk buna bin basar, yağ tulumu seni. İlk göz ağrım. Bir daha görüşmemek üzere. Ama besleyicisin sen. Seviyorum seni. İlk ve son sevgilim benim...

Eki Görüntüle 911600
Bu zamana kadar psikolojik olarak zaten kendi beyninizi balık etine karşı tamamen farklı bir bakış açısı kazandırmışsınız ki gerçekten sizin için balık eti yemek zor olmalı. Ancak şimdi ton balığını tercih etmenize de anlam veremedim açıkçası , genel olarak zor bir balıktır herkes yiyemez. Keşke güzel bir somon ya da palamut tarzı bir balık deneseydiniz. Bu saatten sonra bu güne kadar oluşturmuş olduğunuz önyargı ton balığı ile destekleyici bir hal aldı ve bir sonraki balık seçiminizi belki çok seveceğiniz halde yok etti gibi gözüküyor.

Ton balığı 1 güzel ise,
Levrek falan 10 güzel brocum.
Sanırsam hazır tonbalığı yemişsiniz ayrıca
09062152-71f000-1650x1650.jpg

Dardanel hem çok pahalı oldu artık, hem de tek alternatif değil. Onun fiyatına A101, Carrefour, Migros, Bim gibi yerlerde torbada temizlenmiş 400 - 700 gram arasında "Balık Dünyası, Mezza Marin, Pınar" adlarında, (daha başka markalar da vardır tabi), Levrek, Çupra, Mezgit, Uskumru, Somon, Hamsi gibi balıklar var. Hatta güveçte Kalamar bile var. Daha fazla çeşitler de vardır. Yazlıkta yol yakın diye alıyorum. Ama esas jönler, Çupra ve Levrek'tir. Küçükken Barbun bol olurdu İzmir'de, Ankara'ya gelince ondan uzaklaştım. Haftada en az 1 kere yemeye çalışın....

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı