Ömrümde ilk kez balık yedim

Uiiyyyyyyyy
maxresdefault-16.jpg

Ton balığının 2 türü var benim bildiğim. Skipjack ve Yellowfin en çok kullanılan. Bunlardan yanlış hatırlamıyorsam Skipjack daha iyi, daha güzel. Yellowfin ise saman gibi ve daha ucuz. Ülkemizde bu indirimli ton balıkları vs. hep Yellowfin, Skipjack çok daha pahalı diye biliyorum. Muhtemelen o yüzden.

Hamsi herkesin seveceği bir balık türü değil. Keskin bir tadı var çünkü.
Hocam bence siz karıştırıyorsunuz. Hamsi daha hafif ton balığına göre. Hamsiyi yiyince hiç beynimde patlama yaşamadım. Ton balığı ara sıra yerim ve ilk aldığım lokma direkt beynimden vurulmuşa döndürüyor. Ama sonra güzel geliyor.
@Zleh Nasıl öldürsün hocam?

Dardanel yerine başka marka alsan?😔
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Balık güzel bir yiyecek. Ben çok severim.

Hocam bence siz karıştırıyorsunuz. Hamsi daha hafif ton balığına göre. Hamsiyi yiyince hiç beynimde patlama yaşamadım. Ton balığı ara sıra yerim ve ilk aldığım lokma direkt beynimden vurulmuşa döndürüyor. Ama sonra güzel geliyor.
@Zleh Nasıl öldürsün hocam?
Ben balığı çok seven birisiyimdir, ton balığının tadını hiç sevmiyorum.

Yani demek istediğim şey hamsi keskin değil bence.
Keskin hocam bence. İstavrit ve hamsi en keskin balıklar bence. Ama Çupra mesela tavuk eti gibi tadı var. Palamut da öyle. Onları yerken balık olduğunu hissetmiyorsun. Sanki tavuk yiyormuşsun gibi bir hissiyat var.

Geri
Yukarı