Ön kısıma fan takılmazsa harddisk ısınır mı?

Harddisk ısınmaz merak etme ısınsa da çok değil fakat apu sistem toplayacak isen öne fan takman lazım yoksa o kasa hava sirkilasyonu yapamaz.
Bu fandan iki tane al ve birini öne birini yan tarafa takarsın.
Frisby FCL-F12C Şeffaf Kasa Fanı (12cm Fan 4xMavi Led) Fiyatı
Yada bu kasayı al sorun yaşamazsın (kendim kullanıyorum):
EVEREST RHINO 432 600W MidT ATX SİYAH KASA

Önerdin markalar açıkçası işe yaramaz markalar. Everest,frisby gibi markaları tercih etmemeye çalışıyorum. Ön kısıma muhtemelen aerocoolun bir fanını alırım.

Forum olarak Frisby, Everest gibi markaları önermiyoruz ayrıca bir kasayı dağını toplayan bir kutu olarak görmemek lazım.

Bütçesi düşük olanlar mecburen alacaklar, ister önerilsin ister önerilmesin. Parası olan bu markaları alıyorsa salaklık eder.

Güç kaynağı bakımından da sağlam bir ürün istiyorsan buna yönelebilirsin : XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA

100TL az harcamak için kalitesiz güç kaynağı ve kasalara yönelme, unutma ki verimsiz güç kaynakları zaman içerisinde çok daha fazla israf ettirecektir sana. Şimdi 100TL az harcayayım dersin, her ay elektrik faturasında fazladan ücret ödersin. Kalitesiz olması da cabası.

Güç kaynağı bakımından da sağlam bir ürün istiyorsan buna yönelebilirsin : XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA

100TL az harcamak için kalitesiz güç kaynağı ve kasalara yönelme, unutma ki verimsiz güç kaynakları zaman içerisinde çok daha fazla israf ettirecektir sana. Şimdi 100TL az harcayayım dersin, her ay elektrik faturasında fazladan ücret ödersin. Kalitesiz olması da cabası.

Technopatta 1500 tl'lik sisteminde bu kasa ve güç kaynağını kullanmıştı. Bende iyidir diye düşünmüştüm. Benim paylaştığım güç kaynağını kalitesiz bulmanızın nedeni nedir?

Technopatta 1500 tl'lik sisteminde bu kasa ve güç kaynağını kullanmıştı. Bende iyidir diye düşünmüştüm. Benim paylaştığım güç kaynağını kalitesiz bulmanızın nedeni nedir?
Güç kaynağı kalitesiz değil yani 80+ sertifikası yok ama %82 verimlilikle çalışıyor. Sadece kasayı iyi bulmadım (hava sirkülasyonu, aparatlar vs.). Bu arada her marka kötü ürün çıkarır, az ya da çok değişir ama o marka kötü denmemeli o markanın felan modeli kötü denebilir. Mesele ben kasa alacağım zaman Xıgmatek Asgard 382 almayı planlıyordum ama sonra Everest Rhino'yu gördüm, görüntüsü vs. çok hoşuma gitti aldım. Ha başta ben de psu'dan şüpheli idim ama Fx 8350 ile R9 280x'i oc halleriyle çok rahat ısınmadan besleyebilmesi, küçük yapısı, sessizliği, kablolar sleeve sarılı, elektrik kesintisinde 2-3 sn sonra pc'nin kapanması olayları olunca iyi ki de almışım dedim.

Arkadaşlar iyi bir kasanın ve iyi bir 600W güç kaynağının fiyatını hepimiz biliyoruz. 230TL bütçeye 600W'lık PSU'ya sahip kasayı sıkıştırmanın anlamı yok.
Madem %82 verimlilikte çalışıyordu bir zahmet 80P sertifikası için harekete geçseydi Everest. O güç kaynğının +80 verimliği olduğu bilgisine nereden ulaştın?

Ben hakiki +80P PSU'ya sahip güzel bir kasa önerdim. Bu kasayı daha önceden arkadaşıma da önerdiğim için her bir ayrıntısını biliyorum.
Everest veya Firsby gibi markaların genel olarak karakteristiğini de biliyorsunuz, bu yüzden ucuza kaçmayalım.

@Murat Şentürk Büyük firmaların aynı özellikteki güç kaynaklarının fiyatı ile karşılaştırdığında Everest'de kasayı bedavaya aldığını göreceksin. Kaliteli falan diyemem ben o PSU'ya, işini görür mü? Evet görür ama yalnızca işini.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı