Ön lisans okurken KPSS ile atanabilir miyim?

umutolcer

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ön lisans son sınıf öğrencisiyim. Bu sene KPSS girdim okul bitmeden atanma şansım var mı? Atanırsam da okuyorum diye bir sorun olur mu? Konu hakkında bilgisi olan beni aydınlatabilir mi?

Mezun olmadan önce atanabilirsiniz. Sırf bu yüzden bilerek alttan ders bırakıp okulu uzatıp sınava çalışıp atanmış arkadaşlarım var. Ama mezun olduğunuz gün önlisans mezunu sayılırsınız bu sefer ortaöğretim kpss'ye giremezsiniz.

Merhaba. Ön lisans son sınıf öğrencisiyim. Bu sene KPSS girdim okul bitmeden atanma şansım var mı? Atanırsam da okuyorum diye bir sorun olur mu? Konu hakkında bilgisi olan beni aydınlatabilir mi?
Atanırsın bitirdiğin gün ortaöğretim kpss yanar.

Mezun olmadan önce atanabilirsiniz. Sırf bu yüzden bilerek alttan ders bırakıp okulu uzatıp sınava çalışıp atanmış arkadaşlarım var. Ama mezun olduğunuz gün ön lisans mezunu sayılırsınız bu sefer ortaöğretim KPSS'ye giremezsiniz.

Atanırsın bitirdiğin gün ortaöğretim KPSS yanar.

Bugün tercih yapmayı denedim ancak herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmadığım için tercih yapamıyorum ÖSYM hata veriyor yapanlar nasıl yapıyor acaba yardımcı olur musunuz?

Bugün tercih yapmayı denedim ancak herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmadığım için tercih yapamıyorum ÖSYM hata veriyor yapanlar nasıl yapıyor acaba yardımcı olur musunuz?
Ortaöğretimden şuan alımlar açık kontenjan dağılımına bakıp yapacaksın ortaöğretim kodunu gireceksin öyle. Önlisans bölümünden mezun olmadığından dala giremezsin ki zaten.

Önlisans mezunu olmadan önlisanstan atanamazsın bitirmedin nasıl atanacaksın? Yorumdaki arkadaşlar mı yanlış anladı ben mi yanlış anladım sen önlisansı soruyorsan atanamazsın ortaöğretim soruyorsan atanırsın.

Ön lisans mezunu olmadan önlisanstan atanamazsın bitirmedin nasıl atanacaksın? Yorumdaki arkadaşlar mı yanlış anladı ben mi yanlış anladım sen önlisansı soruyorsan atanamazsın ortaöğretim soruyorsan atanırsın.

Önlisansı soruyordum cevabımı aldım şu an bir arkadaşım önlisansta seçip mezun olunca girebiliyosun falan demişti de o yüzden kafam karıştı teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı