Önceki Konumun Kilitlenmesi Sonrası Cevap

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Mersin
Aşağıdaki konum kilitlendi, cevap hakkı dahi vermediniz. Buradan cevap vereceğim @MF

1601109296119.png

Evet, ceza verip vermediğinizi bilemem çünkü buna yetkim yok. Ancak şöyle bir şey var, ceza verilseydi o konuda şu an olduğu gibi ''Yanlış Bilgi'' uyarısı olur, diğer mesaj da şu an olduğu gibi kaldırılırdı. Ben ban yediğimde ikisi de duruyordu, yani yememişti o mesajları. Uyarı yemediklerini buradan anlıyorum. Başka mesajlarından uyarı yemiştir ya da yememiştir, bu beni ilgilendirmez. Bunu bilemem de ben. Mesela şu an o dediğim mesaj kaldırılmış, diğeri de yanlış bilgi uyarısı yemiş. Ben buradan o kişinin uyarı yediğini anlayabiliyorum. Ben ban yediğimde onları kaldırmamışlardı, sadece bizimki kalkmıştı. Umarım anlatabilmişimdir.

1601106984543.png

Bu mesaj uyarı yemiş bir mesaj değil. Uyarı yese düzeltilir. Düzeltmeden uyarı veriyorsa yine moderatörün hatası.

Mesajın uyarı yemiş hali budur:

1601110047794.png

Yani kısacası üstteki mesaja baktığımda uyarı yemediğini, alttakine baktığımda ise yediğini anlayabiliyorum. Benim derdim, bu uyarı neden gece ben ban yediğimde atılmadı da şu an atılıyor? Olay sadece bu. Yani o konuya giren moderatör sadece bizim gereksiz mesajlarımızı değil, bunları da görmeli. Odak sadece biz olmamalıyız.

Yani tahminlerime dayalı soru sormuyorum. Direkt konuyu kilitleyip konu sahibine cevap hakkı vermemeniz ne kadar doğru?

Son düzenleyen: Moderatör:
Raporlara bakarken tüm konuyu okuyacak vakit yoğunluktan her zaman olmayabiliyor. Rapor gelen mesajlara gereği yapıldı ve kalanı da daha sonrası için bırakıldı. Tabii kalan mesajlara da gereği rapor geldiğinde yapıldı çünkü geç saatlerde aktif moderatör pek yok.

Her şeyi bu kadar yoğunluğa bağlayacaksanız daha fazla alım yapın ya da hiç yapmayın o zaman bu işi.

Ayrıca 1 tane fazla cümle okuyacaktınız altı üstü, bu kadar zor olmamalı herhalde. Ayrıca bırakıldığını falan da sanmıyorum, ben sabah raporladıktan sonra yapıldı onlar ya da konuyu açtıktan sonra, orasını bilemiyorum. Yapmasam öylece bırakılmıştı.

Daha sonra dediğiniz biraz uzun sürdü.
En son denetim saati 03:00 gibi bitiyor. Sonraki denetim başladığı an raporlar tekrar kontrol edildi, sorun yok yani.

Çözülen raporlar sonraki denetim saatinde aynı şekilde kontrol edilmeyebiliyor. Daha önce ilgilenen moderatör tekrar bakar gerekirse veya rapor gelince tekrar kontrol edilir.

Sabah 10:44'te rapor edilen mesajlar 10:48'de çözülmüş o konuda.

Her şeyi bu kadar yoğunluğa bağlayacaksanız daha fazla alım yapın ya da hiç yapmayın o zaman bu işi.

Bir konuya 5-10 dakika ayırıp, detaylıca okuyup karar vermek varken neden 1 dakikaya sıkıştırılıp yanlış kararlar verilsin ki? Hızlı da karar verilebilir tabii ki ama sonra şikayet sebebi olabiliyor.

Evet, ben raporlamıştım. Yani o konuda o kadar mesajı silip, ban atıp da 1-2 mesaj fazla olunca yoğunluğa bağlamanız bana pek anlamlı gelmedi. Kafanızı dahi kaldıramayacak kadar aşırı yoğunsanız bir çözüm üretmenizi öneriyorum bu duruma.

En son denetim saati 03:00 gibi bitiyor.
Zamanında art arda saat 4 sularında ban yemişliğim var.

Neyse, konu kilitlenebilir. En azından cevap verdiğiniz için teşekkürler.

En son denetim saati 03:00 gibi bitiyor. Sonraki denetim başladığı an raporlar tekrar kontrol edildi, sorun yok yani.

Çözülen raporlar sonraki denetim saatinde aynı şekilde kontrol edilmeyebiliyor. Daha önce ilgilenen moderatör tekrar bakar gerekirse veya rapor gelince tekrar kontrol edilir.

Konu ile ilgili bir mesaj rapor edildiği zaman konunun geneli kontrol edilmiyor mu?

Bir konuya 5-10 dakika ayırıp, detaylıca okuyup karar vermek varken neden 1 dakikaya sıkıştırılıp yanlış kararlar verilsin ki? Hızlı da karar verilebilir tabii ki ama sonra şikayet sebebi olabiliyor.
5-10 dakika vakit ayıracak bir şey yok orada. Yazım yanlışı olan mesajı düzeltecektiniz. Hadi yanlış bilgiyi de basmayın.

Konu içerisinde ekran kartları ile ilgili yazdıklarım ekran kartı konusunda “gereksiz” mesaj olması ayrı mesele.

Değerlendiren ben değildim. İtiraz etmek için gelen uyarı mesajını raporlayabilirsiniz.

Yani o konuda o kadar mesajı silip, ban atıp da 1-2 mesaj fazla olunca yoğunluğa bağlamanız bana pek anlamlı gelmedi.

Belki değerlendirirken öyle düşünülmemiş olabilir. Tekrar rapor edilirse kesinlikle gereği yapılıyor.

Konu ile ilgili bir mesaj rapor edildiği zaman konunun geneli kontrol edilmiyor mu?

Ediliyor. Yazım yanlışı veya "gereksiz mesajlar" gibi bir şey olduğunda tüm mesajlar okunmayabiliyor yine de. O konuda ilk gelen rapor sadece tek bir mesaj için "gereksiz mesajlar" idi.

5-10 dakika vakit ayıracak bir şey yok orada. Yazım yanlışı olan mesajı düzeltecektiniz. Hadi yanlış bilgiyi de basmayın.

Biraz tartışma olduğu için sebebine bakılması gerekiyordu. Şu an konuda raporluk mesaj kalmadı sanırım.

Zamanında art arda saat 4 sularında ban yemişliğim var.

Görev süresinde olmayan moderatörler konulara cevap için girdiğinde görmüş olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı