[Önemli] Lock Ransowmare yeni .Thor varyasyonu

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Locky'nin bir yeni varyasyonu daha çıkmış bulunuyor ve bu zararlı öncekilerde olduğu gibi belgeleri şifrelemekte ve .thor uzantısıyla şifrelemektedir.
Bu zararlı yeni çıktığı için ve önceki varyasyonu gibi ücretsiz deşifre aracı şu anlık mevcut değildir.

Korunmak için hala bazılarının bu yıl olmasına rağmen bilmediği şey olan AV programlarını kullandığınız ve güncel tuttuğunuz halde bu zararlıdan korunacaksınız.

virustotal'a göre çoğu AV firması veri tabanlarına bu virüs için güncelleme getirmemiş ? Böyle anlaşılıyor?

Son düzenleme:
Virustotal'a göre çoğu AV firması veri tabanlarına bu virüs için güncelleme getirmemiş ? Böyle anlaşılıyor?
Öyle değil güncel sonucu görüntüle dersen görürsün. Ben ilk çıktığında hangileri bulmuş görün diye ilk sonucu verdim.

Şu Kaspersky'nin çıkardığı Anti-Ransomware tek başına Ransomware koruması sağlıyor mu?
Evet sağlar. Ancak IS veya aktif korumalı bir ürün olsa daha iyi olur.

Evet baktım. Yarısına yakını hâla güncellememiş. Bu sonuçlarda herhalde kimin daha iyi hangi firmanın daha iyi takip ettiğini gösteriyor.
Az çok belli olur takip eden için :)

merhaba , shadow explorer le baktım. Sadece virus buştığı anda bir kayıt var o kadar. Orda da şifreli durumda görünüyor dosyalar. Varmı bir çaresi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı