Advertisement

[Öneri] Eski konular kapatılsın

Eski konular ne yapılsın?

• Eski konular kapatılsın ve okuma modunda bırakılsın.

Oy: 63 41,7%
  • Eski konular şimdiki haliyle kalsın

Oy: 83 55,0%
  • Eski konular silinsin ve okunamasın.

Oy: 5 3,3%

• Oy verenlerin toplamı
    151

Nevertalk1

Centipat
Örneğin aktifliği 2018'den eski konuların kapatılması gibi bir kural getirilerek konuların sadece okuma modunda açılmasını öneriyorum. Her gün mutlaka "hortlayan" konular, cevaplanmış ama çözüm yazılmamış konulara çözüm önerileri gibi saçma şeyler dönüyor ve kişilere "hortlatma" tarzında uyarılar yapılıyor. Bunun yerine direkt okuma moduna düşürülse daha kolay olur. Moderatörler ya da yazarlar konuya akın edip trend hale getirebiliyor ve genelde konunun dışına çıkılıyor.

Bu konuda benim önerim, aktifliği 1 yılı geçmişse kapatılsın.

Zaten moderatörler de genelde konuda aynı sorunu yaşadım diyen kişilere yeni konu açmasını söylüyor. Konu sahipleri de 1 yıl sonra "aa buna çözüm buldular" demiyor ve konu unutulup gidiyor. Eğer konu sahibi çözümü bulduysa konuya yazmak yerine raporlasın ve rehberler kategorisine incelenip eklensin ya da konu sahibine özel konu kapalıyken 2 yıllık sürede çözüm butonuna tıklayarak ekleme hakkı verilsin.

Hem Sosyal'deki kirlilik azalır hem de sorunlara taze çözümler verme fırsatı da artar.

Mehmet Taban

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Ankara
Konuya katkı sağlamayan saçma mesajlar dışında konu hortlatmak yasak değil diye biliyorum. Konu sahibi artık o konunu çözümünü aramıyor olabilir fakat aynı sorun ile o konuya gelecek diğer kişiler için oraya çözüm fikri bırakmayı tercih ediyorum. Bu sebeple bence böyle bir şeye gerek yok.

455804

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Detroit/2038
Hocam katılmıyorum, fakat konuyu düzenleyerek konuyu anket yaparsanız daha iyi anlaşılabilir bir duruma gelebilir.

Eğer silinirse internette sorunlar aranır, tkenolojiyle ilgiliyse Technopat çoğunlukla zaten çıkıyor.

Ve silinirse önceden çözülmüş bir konu ise çözen kişinin puanı düşüyor. Böylelikle de "Çözüm" mantığının kalkması gerekli oluyor.

KS
KS
N

Nevertalk1

Centipat
Katılmıyorum, örneğin yıllar önce birisinin aldığı hatadan dolayı açtığı konudaki çözümden yararlanabiliyorum.
Konuları görmen yasaklanmayacak okudun mu ki?

Hocam katılmıyorum, fakat konuyu düzenleyerek konuyu anket yaparsanız daha iyi anlaşılabilir bir duruma gelebilir.

Eğer silinirse internette sorunlar aranır, tkenolojiyle ilgiliyse Technopat çoğunlukla zaten çıkıyor.

Ve silinirse önceden çözülmüş bir konu ise çözen kişinin puanı düşüyor. Böylelikle de "Çözüm" mantığının kalkması gerekli oluyor.
Anket mantıklı olurmuş. Teşekkürler. Silinsin demedim ki kapatılsın dedim. Sadece okuma modunda girilsin.

Yukarı