[Öneri] Mizahi Haberleri Engelleme Sistemi

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Mizahi haberler şahsi düşüncem olarak rahatsız edici seviyelere gelmeye başladı. Mizahi haberler için yeni bir blog kategorisi açılıp bu kategoriyi engelleyebileceğimiz bir sistemin gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerçekleşmesi mümkün olabilen bazı olaylar mizahi haber olarak paylaşılıyor ve araştırma gereksinimi duyuluyor. Ancak mizahi haber olduğu sonradan farkına varılıyor.

Veya bu blog yazılarının üst kısmında mizahi haber olduğu kendini belli edecek bir şekilde belirtilmesi lazım.

Mizahi haberler şahsi düşüncem olarak rahatsız edici seviyelere gelmeye başladı. Mizahi haberler için yeni bir blog kategorisi açılıp bu kategoriyi engelleyebileceğimiz bir sistemin gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerçekleşmesi mümkün olabilen bazı olaylar mizahi haber olarak paylaşılıyor ve araştırma gereksinimi duyuluyor. Ancak mizahi haber olduğu sonradan farkına varılıyor.

Veya bu blog yazılarının üst kısmında mizahi haber olduğu kendini belli edecek bir şekilde belirtilmesi lazım.

Mizah değil de bende sevgili/aşk/ayrılma konularına sinir oluyorum. Forumda her gün en az 4 tane sevgili konusu oluyor ne yapalım arkadaş ayrıldıysan geri mi barıştıralım.

Mizahi haber yapan bir kişi var zaten uyarılırsa bence olur. :think:

Mizah derken? Hiçbir anlamı olmayan şeylere gülen tipler bunlar. Yani mizah falan yok ortada. Bence de inanılmaz gereksiz. Saçma bile diyemiyorum.

Sağlık konusunda ise durum daha da garip. O kadar basit, sıradan ve geçici şeylere başlıklar açılıyor ki inanamıyorum. Doktorlar bile görmeden, muayene etmeden tanı konulmaz diye bas bas bağırırken adamın gelip buraya “2 gündür kabızım” diye başlık açması bana gerçekten anlamsız geliyor. Kabızlık dediğin şey yediklerinden de olabilir, kalın bağırsak kanserinden de olabilir. Biz nereden bilelim senin bağırsağının durumunu?

Sevgili, ayrılık, kız konularına hiç girmeyeceğim. 13 yaşında niye sevgilim olmuyor diye hayıflanan adam da gördü bu gözler (sanki sevgilisi olsa seneye evlenecek), 30 yaşında 2 ay takıldığı kız aldatıp gidince sanki 40 yıllık eşiymiş gibi triplere gireni de gördü. Bize ne senin ne yaşadığından? Ben anlatıyor muyum derdimi, sıkıntımı?

Bunlara laf söyleyince de ”silah zoruyla mı okutuyoruz? Okuma bakma” diye absürt ve saçma bir savunma mekanizması geliştiriyor bu tipler. Senin hiçbir halta benzemeyen ve sıradanlıktan bayağılığa giden hayatını kimse merak etmiyor zaten, sorun sosyale girince sürekli kız kız kız kız kız başlıkları görmek!

Bıktık. Yönetim de zaten kafasına eseni yapıyor, üyeleri takan olmadığı için.

Bağlaç olan de ayrı yazılır hassasiyetinizi bu tip şikayetlerde veya rahatsızlıklarda da gösterseniz çok iyi olacak. Ama sosyal burası tabii. Tıklama, üye sayısı, mesaj sayısı gibi şeyler de gelir kazandırdığı için buradaki 8 - 10 kişinin şikayetini değerlendirmeye bile almazlar. Sonuçta kimse size para kazanmayın vs demiyor, görmek istemediğimiz, ilgilenmediğimiz bölümleri engelleme sistemi gelsin deniliyor.

Onu da ciddiye almayı bırak, duymayacaklar bile.

Geri
Yukarı