Öneri sonrası Vivaldi deneyimi

Lexuryyy

Hectopat
Opera GX kullanıyordum forumlarda herkes Vivaldi daha iyi demiş ve bende merak ettim indirdim. Ama YouTube'a falan girdiğimde videolar açılmıyor tarayıcı donuyor kapatmak zorunda kalıyorum. Ve adres çubuğunda bir şey yazdığım zaman öneriler çıkmıyor aramam gereken cümlenin hepsini yazmam gerekiyor. Çözümleri bilen var mı?

Ben şahsen Edge kullanıyorum. Opera GX Chrome Vivaldi Firefox kullandım bana en iyisi Edge geldi. Şu ana kadar da bir sorun yaşamadım.
Ayriyeten Vivaldi'nin abartılmış olduğunu da düşünüyorum. Evet güzel hızlı bir tarayıcı ama denildiği kadar yok bence.

2015 de ilk çıktığında çok hafif ve kullanışlıydı denemiş daha sonrasında kullanmamıştım. Chrome favorim👍

1- Donanım ivmelenmesi ayarınız kapalı mı?

2- Ayarlar > Adres Çubuğu > Adres Alanı Açılır Menüsü kısmında tik yok ise işaretleyin ardından Arama kısmına gelin ve “URL Öner” bölümüne şu bağlantıyı kopyalayıp yapıştırın:

https://www.google.com/complete/search?client=chrome&q=%s

67E2AC01-A366-44F4-BDD5-7D68FD830A77.png

Bu işlemlerden sonra artık arama çubuğuna bir şey yazdığınız zaman önerilerin çıkmaya başlaması gerek, eğer olmaz ise adımları tekrar yapın.

Vivaldi'de bunun gibi çoğu ince ayar kapalı çünkü bu tür ayarlar kullanıcı isteğine bağlıdır kimi gizlilik için bu tür ayarları kapatır kimi de kullanışlılık için açık tutar.

1- donanım ivmelenmesi ayarınız kapalı mı?

2- ayarlar > adres çubuğu > adres alanı açılır menüsü kısmında tik yok ise işaretleyin ardından arama kısmına gelin ve “url öner” bölümüne şu bağlantıyı kopyalayıp yapıştırın:

https://www.google.com/complete/search?client=chrome&q=%s

Eki Görüntüle 858134

Bu işlemlerden sonra artık arama çubuğuna bir şey yazdığınız zaman önerilerin çıkmaya başlaması gerek, eğer olmaz ise adımları tekrar yapın.

Vivaldi'de bunun gibi çoğu ince ayar kapalı çünkü bu tür ayarlar kullanıcı isteğine bağlıdır kimi gizlilik için bu tür ayarları kapatır kimi de kullanışlılık için açık tutar.

Teşekkür ederim dediklerinizi yaptım ve önerilenler artık çıkmaya başladı.

Chrome candır bana göre. Bilgisayarım sağlam olduğu için oyun açık olsa bile kasma yapmıyor. Opera GX beğenmedim. Bunu ilk defa duydum.

Geri
Yukarı