Önerilerin kalitesizliği

illedelinux

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Evrensel anlamda hiçbir sosyal site ile üyeliğim veya paylaşımım yoktur.
İlk defa Technopat sitesine üye oldum.
Yazım kalitesine ve imla kurallarına bu derece önem vermeleri beni cezbetti.
Ayrıca beni ilgilendiren konuların başında gelen GNU/Linux bölümünün bulunması da üye olmam için yeterli nedenlerdir.

Asıl konumuz ise "önerilerin kalitesizliği" üzerine olacak.
Hani istemeye gelince doğal olarak her şeyin kalitelisini isteriz ama bir şey önermeye gelince aynı kaliteyi göstermekten genel olarak uzağız.
Bildiğimiz kadar önermiyoruz, duyduğumuz kadar öneriyoruz.
Bu da insanların yanlış yönlenmesine, zaman kaybına ve maddi olarak zarara uğramasına neden oluyor.
Önerinin ne kadar önemli olduğuna bir örnek vereyim.
Kendi blogum da arkadaşın birisi bir konu hakkında makale yazar mısın? Demiş.
O konuyu bilmeme rağmen yazmıyorum, çünkü bilgi dahi tek başına bazen yeterli olmuyor, onun sonuçlarını görmek için yaşamak gerekiyor.
Kısaca kişinin ihtiyaç ve sorununu iyice tespit etmeden sırf önermek için önermeyin.
Önerilerinizin arkası dolu olmalı, kendi tecrübenize dayanmalı, yapıcı olmalı.
Bu şekilde gelen öneriler büyük çoğunlukla çözüm getirecek ve her iki tarafı da sevindirecektir.
Teşekkürler, saygılar ve başarılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç seviyesine ne önerilirse genel olarak o öneriliyor, openbox seven biri olarak ben çoğu kişiye openbox önermiyorum çünkü "ee hani nerede burada görsellik" gibi boş yorum yapıyorlar, öneri isteyen arkadaşlarda da suç var, öneri yapılıyor neredeyse her gün aynı konu ama cık yok, sonuç hep aynı.

Burda bana bir gönderme yoktur umarım. Ama gene de like attım. Dediklerinizde haklısınız. Tiny Core'u ben sanal makinede kullanmaktayım. Birine Tiny Core yeter mi diye sorarsanız. Firefox yüklenebiliyor. En hızlı diyince arkadaş aklıma ilk o geldi. Ki ben bir şey, duyduğum bilgilere dayanıyorsa duyduğum kadarıyla derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı