Önü kapalı hava alamayan PC kasasının önünü açma

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Arkadaşlar hepinize selam, PC kasamda hava akışı hiç sağlıklı değil hava alamıyor resimlerde de mevcut, bu kasanın önü kapalı PC'nin ön tarafını kurcaladığımda PC'ye fan takabildiğimi gördüm yani ön tarafını açabiliyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Kapağın yarısını mı kesmem gerekiyor?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 84
  • image.jpg
    image.jpg
    112,3 KB · Görüntüleme: 126
  • image.jpg
    image.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 98
Eski kasalar tasarımsal olarak çok kötü her tarafı kapalı.
Ön tarafın çıkabilen bir model ise çıkartın yoksa kesin ama sineklik gibi bir şey koyun yoksa çok toz girer.

Açıkçası kapağı açsan da fayda edeceğini sanmıyorum. Uzay montaj kullanmaya ne dersin?

Bileşenlerin nedir?

Radeon 2600 Pro HD ekran kartı.
D925 işlemci.
4 GB RAM.
160 GB Seagate HDD.

Kasanın içine fanı koyup dışarıdan fanı vidalayacaksın. Ayrıca istersen DVD yuvalarını söküp oraya da 12cm fan takabilirsin. Ben öyle yapmıştım.

Hocam peki kapağı geri kapattığımda önünden hava alamaz ama kapağı kesmemmi gerek.
Eski kasalar tasarımsal olarak çok kötü her tarafı kapalı.
Ön tarafın çıkabilen bir model ise çıkartın yoksa kesin ama sineklik gibi bir şey koyun yoksa çok toz girer.

Evet hocam öyle yapmayı düşünüyorum önüne bir ızgara koymayı peki fanı koyduktan sonra kapağı kapattığımda hava alamaz ön kapağın fan yerine gelen kısmını kesmemmi gerek.
Açıkçası kapağı açsan da fayda edeceğini sanmıyorum. Uzay montaj kullanmaya ne dersin?

Bileşenlerin nedir?

Hocam uzay montaj çok tozlu olmaz mı?
Kasanın yan tarafının fotoğrafını atar mısın?

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/image-jpg.1012423/ linkte mevcut hocam yan kapağı ayrıyeten plastik pvc ile kapatmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Radeon 2600 Pro HD ekran kartı.
D925 işlemci.
4 GB RAM.
160 GB Seagate HDD.

Hocam peki kapağı geri kapattığımda önünden hava alamaz ama kapağı kesmemmi gerek.

Evet hocam öyle yapmayı düşünüyorum önüne bir ızgara koymayı peki fanı koyduktan sonra kapağı kapattığımda hava alamaz ön kapağın fan yerine gelen kısmını kesmemmi gerek.

Hocam uzay montaj çok tozlu olmaz mı?

Kasanın yan tarafında havalandırma varsa gerek yok hocam uğraşmaya değmez ayrıca ön tarafta kapağı açmak için el gireceği kadar boşluk varsa orası yeter kasayı bozma çok istiyorsan ön tarafa fan takabilirsin. Benim eski kasamda böyleydi.

İç tarafta alan açılıp takılacak.

Hocam dıştan takılması lazım içten takılırsa fazla ses çıkar.

Kasanın yan tarafında havalandırma varsa gerek yok hocam uğraşmaya değmez ayrıca ön tarafta kapağı açmak için el gireceği kadar boşluk varsa orası yeter kasayı bozma çok istiyorsan ön tarafa fan takabilirsin. Benim eski kasamda böyleydi.

Evet bende ön tarafındaki fan yerini keşfettim hocam PC hiçbir şekilde hava almıyor aklımda şöyle bir şey var ön kapağı kesip fan görünücek şekilde fan takıp önüne ızgara koymak.

Yeni konular

Geri
Yukarı