Örgün, ikinci öğretim, uzaktan öğretim hakkında bilgi

KS
KS
C

celilemrednsmnt

Decapat
Katılım
6 Şubat 2020
Mesajlar
928
Çözümler
3
Arkadaşlar İstinye Üniversitesindeki akademisyenlerle konuştuğumda yoğun bir ders programının ve sıkı bir çalışmanın olduğunu söylediler. Dekan Çetin Kaya Koç adlı kişinin ise Kriptoloji alanında çok büyük çalışmaları varmış, zamanının birçoğunu Amerika'da, yurtdışında geçirmiş. Ben de herkes gibi programcılıkta çok bir şey öğrenilmediğini, kendi çabanızla bir şeylerin öğrenildiğini biliyordum. Ancak bu yeni yeni kurulmuş olan İstinye Üniversitesindeki akademisyenlerin bölüm gidişatını anlattığına göre bir yazılım mühendisinin gördüğü eğitime yakın bir eğitim var. Üniversiteyi biraz araştırdığımda ise birçok şey buldum. Mesela çok fazla para harcayan bir üniversiteymiş kendileri ki labaratuvarlarını vs. gezdiğimde gayet donanımlı bir yer olduğunu da gördüm. Açıkçası şu anda çok cazip geliyor. Tabi ki ilk hedefim Marmara Üniversitesi olsa da özel bir üniversiteye gidecek olsam buraya giderim gibi duruyor.
 
KS
KS
C

celilemrednsmnt

Decapat
Katılım
6 Şubat 2020
Mesajlar
928
Çözümler
3
Son tercihiniz ne oldu acaba?

Kocaeli Üniversitesi bilgisayar Programcılığı IO bölümüne yerleştim. İlk dönemi orada geçirdikten sonra Marmara Üniversitesi bilgisayar Programcılığı Uzaktan Öğretim bölümüne yatay geçiş yaptım. Neden yaptın diyecek olursanız ilk sebep İstanbul'da oturuyor olmam. Oysaki Kocaeli, Marmara'dan daha kaliteli eğitimi olan bir yer. Sadece bilgisayar Programcılığı için konuşuyorum. Marmara'daki akademisyenler cidden berbatlar. Eğer bu bölümü tercih etmeyi düşünüyorsanız ve devlet okulu olsun diyorsanız kesinlikle Kocaeli'yi tercih etmenizi tavsiye ederim.
 

aaauroN

Hectopat
Katılım
17 Mart 2018
Mesajlar
2
Kocaeli üniversitesi bilgisayar programcılığı IO bölümüne yerleştim. İlk dönemi orada geçirdikten sonra Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığı uzaktan öğretim bölümüne yatay geçiş yaptım. Neden yaptın diyecek olursanız ilk sebep İstanbul'da oturuyor olmam. Oysaki Kocaeli, Marmara'dan daha kaliteli eğitimi olan bir yer. Sadece bilgisayar programcılığı için konuşuyorum. Marmara'daki akademisyenler cidden berbatlar. Eğer bu bölümü tercih etmeyi düşünüyorsanız ve devlet okulu olsun diyorsanız kesinlikle Kocaeli'yi tercih etmenizi tavsiye ederim.

Bende İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. İstinye üniversitesi ile ilgili de bir şeylere bakmıştınız sanırım, orası ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bende bilgisayar programcılığı yazacağım.
 
KS
KS
C

celilemrednsmnt

Decapat
Katılım
6 Şubat 2020
Mesajlar
928
Çözümler
3
Bende İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. İstinye üniversitesi ile ilgili de bir şeylere bakmıştınız sanırım, orası ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bende bilgisayar programcılığı yazacağım.

Özelde okumak biraz daha farklı devletten. Kalite olarak bence her türlü daha iyidir. Ama bazı yerlerde okul uzasın diye akademisyenlerin öğrencileri dersten kalmaları için ekstra çaba sarf ettiğini duydum. İstinye üniversitesinde aktif olarak okuyan biriyle konuşsanız bu konuda daha doğru bilgiler verecektir size. Ama ben bölüm başkanı ve diğer hocayla konuşmuştum. Gayet başarılı kişilere benziyorlardı. Size tavsiyem tercih zamanında gidin, orada bulunuyorlar. Konuşursunuz, aklınıza daha iyi yatar.
@celilemrednsmnt DGS sınavına girdiniz mi?
Hayır hocam. Henüz 1.sınıfım. Bir takım sıkıntılardan dolayı 1 yıl kaybettim. Dondurmak zorunda kaldım.
 

Yeni konular

Yukarı