Çözüldü Örgünden açık liseye geçince sorumluluk sınavları nasıl işliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

indigo

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben şu an 12. sınıfım, 2. dönem için açığa geçeceğim. Şöyle ki ben 9-10-11. sınıfta anadolu lisesindeydim ama bu sene sosyal bilimler lisesine geçtim. Anadoluda sosyoloji, psikoloji, mantık, osmanlı türkçesi vb. dersler yoktu ama sosyal bilimlerde olduğu için ben bu derslerden sorumlu olarak gözüküyorum. Açık liseye geçersem bu derslerden sorumluluk sınavına girecek miyim? Çevremdekiler o dersler sosyal bilimlerde olduğu için o sınavlardan muaf tutulursun diyor ama halk eğitime gittiğimde kesin cevap vermediler. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler :)

Çözüm
Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatını muhtemelen ders olarak alacaksınız. Gördüğüm kadarıyla 11. sınıftan kalma Matematik sorumluluğunuz var. Açık lisede 11. sınıf 5 ve 6. döneme tekabül ediyor. Matematik 5, 6 şeklinde alırsınız. 9 ve 10. sınıftan da Türk Dili ve Edebiyatı sorumluluğunuz var. Açık lisede 9 ve 10. sınıf 1, 2, 3, 4. dönemlere tekabül etmektedir. Türk Dili ve Edebiyatı 1, 2, 3, 4 şeklinde ders olarak alırsınız. Diğer dersler, açık lisede seçmeli ders olarak geçiyor diye biliyorum dolayısıyla diğer dersleri almak zorunda değilsiniz.
Sosyoloji, Psikoloji, Osmanlı Türkçesi, Mantık gibi dersler açık lisede ortak ders değildir, seçmeli derstir. Dolayısıyla açık liseye geçtiğinizde bu derslerin sorumluluğu düşecektir. Eğer ortak ders olarak gözükseydi ders olarak alırdınız, ders olarak karşınıza çıkardı.

Sosyoloji, Psikoloji, Osmanlı Türkçesi, Mantık gibi dersler açık lisede ortak ders değildir, seçmeli derstir. Dolayısıyla açık liseye geçtiğinizde bu derslerin sorumluluğu düşecektir. Eğer ortak ders olarak gözükseydi ders olarak alırdınız, ders olarak karşınıza çıkardı.
Çok teşekkür ederim, yalnız sosyal bilimlerdeki ders saatleri farklı olduğu için 2 tane edebiyat 1 tane de matematik sorumluluk sınavım var. Bu derslerin sınavını açık lisede olur muyum?

Dosya Ekleri

• IMG_20230205_115107.jpg
    IMG_20230205_115107.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG_20230205_115124.jpg
    IMG_20230205_115124.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 78
Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatını muhtemelen ders olarak alacaksınız. Gördüğüm kadarıyla 11. sınıftan kalma Matematik sorumluluğunuz var. Açık lisede 11. sınıf 5 ve 6. döneme tekabül ediyor. Matematik 5, 6 şeklinde alırsınız. 9 ve 10. sınıftan da Türk Dili ve Edebiyatı sorumluluğunuz var. Açık lisede 9 ve 10. sınıf 1, 2, 3, 4. dönemlere tekabül etmektedir. Türk Dili ve Edebiyatı 1, 2, 3, 4 şeklinde ders olarak alırsınız. Diğer dersler, açık lisede seçmeli ders olarak geçiyor diye biliyorum dolayısıyla diğer dersleri almak zorunda değilsiniz.

Çözüm
Anladım, yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı