Örümceğin özellikleri

- Örümcek popülasyonu bir bölgede çok artmaz. Hatta dikkat ederseniz aynı örümcek yuvasında genellikle 1 örümcek olur. Çünkü açlıktan birbirlerini yerler.
Pek doğru sayılmaz. Örümcekler her kokon da 150+ yumurta bırakır. Örümcek yuvasında 1 örümcek olur ama. 1 metre ilerisinde bir yuva daha olur..

Pek doğru sayılmaz. Örümcekler her kokon da 150+ yumurta bırakır. Örümcek yuvasında 1 örümcek olur ama. 1 metre ilerisinde bir yuva daha olur..

Aynı şeyi söyledin. Örümcek yuvasında 1 örümcek olur. 150 yumurta olayı ilginç geldi. Odada o kadar örümcek ile karşılaşmadım ama birbirine yakın yavru örümcekler gördüm. Minik minik, saklanmışlardı.

Aynı şeyi söyledin. Örümcek yuvasında 1 örümcek olur. 150 yumurta olayı ilginç geldi. Odada o kadar örümcek ile karşılaşmadım ama birbirine yakın yavru örümcekler gördüm. Minik minik, saklanmışlardı.
Onlar 2 gün sonra birbirini yerler :D. Hele sizin kokunuz sinmiş ise, kimse onları durduramaz.

Örümcekler sanırım en çok duruş şekillerinden ve tüylerinden dolayı korkuluyor. Öyle bir duruyorlar ki sanki bir anda yüzüne atlayıp yemeye başlayacakmış gibi.

Kendim şahsen reptile "Entomoloji" ile ilgileniyorum. Yaklaşık 10 tane örümcek çiftleştiriyorum. Ki büyüyünce de entomolog olmayı düşünüyorum. Neden anlattım bilmiyorum :D

Örümcekler sanırım en çok duruş şekillerinden ve tüylerinden dolayı korkuluyor. Öyle bir duruyorlar ki sanki bir anda yüzüne atlayıp yemeye başlayacakmış gibi.
Öyle deme, yanımda örümcekler var. 😂 Karınca ve sinekten daha iyidir. İnsanları rahatsız etmiyorlar.

Bende Örümcekler hakkında bir bilgi vereyim :)

Yapılan araştırmalar örümceklerin, ayaklarındaki yaklaşık 600.000 tüycüğü tavana temas ettirerek baş aşağı durabildiklerini gösterdi.

1.png

Örümcek bu şekilde kendi ağırlığının 173 kat fazlasını taşıyabilir. Bunu yaparken Van der Waals kuvvetini yani birbirine milimetrenin milyonda biri kadar yakın olan moleküller arasında oluşan elektrostatik çekim kuvvetini kullanır.

2.png

Van der Waals kuvveti bu iş için öyle uygundur ki örümceğin ayağını tavana yapıştırıp kolayca çekebilmesi için yaratılmış en mükemmel elektrostatik kuvvettir.

Son düzenleme:
Şuana kadar dünya da durduk yere 1 insanın üstüne koşarak saldıran bir örümcek kayıdı yok bile. Örümcekler insanlardan daha şereflidir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı