Örümceklerin yaşayabileceği sıcaklık değerleri

Mucosoft

Megapat
Makaleler
11
Örümcek, karınca ve meyve sineği kaç derece aralığında rahat yaşar? Kaç derecenin altında ne olur ve kaç derece üzerine çıkınca ne ile karşılaşır?

@aa12 adlı üye de bu konuda bilgili. Bundan sonra bu konularda ikisini etiketleyebilirsin. :)
3 Olsun bari bana da bu konuları öğreten bir arkadaşım.. Benden daha iyi bilir.. @ÇokoMelih. Bana laf düşerse de Karıncalar için en sağlıklısı 25-27 derece arası 25 Minimum olmalı. Eğer 27 de tutarsan çok daha hızlı yumurtlar kraliçe. Daha az tutarsan ölürler Çok soğuk olursa da kış uykusuna yatarlar.. Örümcek türüne göre değişir. Meyve sineği oda sıcaklığında yaşar. Ne kadar çok ısı o kadar hızlı üreme demek meyve sinekleri için ama yakma hayvanları :D

3 Olsun bari bana da bu konuları öğreten bir arkadaşım.. Benden daha iyi bilir.. @ÇokoMelih. Bana laf düşerse de Karıncalar için en sağlıklısı 25-27 derece arası 25 Minimum olmalı. Eğer 27 de tutarsan çok daha hızlı yumurtlar kraliçe. Daha az tutarsan ölürler Çok soğuk olursa da kış uykusuna yatarlar.. Örümcek türüne göre değişir. Meyve sineği oda sıcaklığında yaşar. Ne kadar çok ısı o kadar hızlı üreme demek meyve sinekleri için ama yakma hayvanları :D
Bu aralar burada havalar soğudu, ne yakması? 😂 Acaba ne olur diye merak ettim. Sıcaklık sabah 22 dereceydi, gece daha da düşmüş olabilir. Buna rağmen halen örümcek, karınca ve meyve sineği yaşıyor. Hayvanlar sanırım inatçı çıktı, soğukla mücadele ediyor. Halen karınca geziyor.

Daha doğrusu havalar soğudu diye temizliği azalttım, hemen karıncalar gelmeye başladı. 🥲

3 Olsun bari bana da bu konuları öğreten bir arkadaşım. Benden daha iyi bilir. @ÇokoMelih. Bana laf düşerse de Karıncalar için en sağlıklısı 25-27 derece arası 25 Minimum olmalı. Eğer 27 de tutarsan çok daha hızlı yumurtlar kraliçe. Daha az tutarsan ölürler Çok soğuk olursa da kış uykusuna yatarlar. Örümcek türüne göre değişir. Meyve sineği oda sıcaklığında yaşar. Ne kadar çok ısı o kadar hızlı üreme demek meyve sinekleri için ama yakma hayvanları :D

Karıncalar için derece olayı cinsten cinse değişir ama Türkiye'deki çoğu cins oda sıcaklığında bakılabiliyor. Örümceklerde ise doğadan alınan örümcek evde bakılmaz. Diğer forumlarda WhatsApp, Facebook gruplarında satılanlar ise ev ortamında bilgili hobiciler tarafından üretilip ev ortamına adapte ediliyor kısacası yapay seçilim. Örümceklerde ise zaten ev ortamında üretilenler için bakım rehberleri var Google'a yazıp bulabilirsiniz örneğin "Murinus bakım"

Son düzenleme:
Karıncalar için derece olayı cinsten cinse değişir ama Türkiye'deki çoğu cins oda sıcaklığında bakılabiliyor. Örümceklerde ise doğadan alınan örümcek evde bakılmaz. Diğer forumlarda WhatsApp, Facebook gruplarında satılanlar ise ev ortamında bilgili hobiciler tarafından üretilip ev ortamına adapte ediliyor kısacası yapay seçilim. Örümceklerde ise zaten ev ortamında üretilenler için bakım rehberleri var Google'a yazıp bulabilirsiniz örneğin "Murinus bakım"
Böyle bir şeye ihtiyacım yok ki. Örümcek, karınca ve meyve sineği kendi isteğiyle geliyor. Örümcek yuva kurmuş, ben de hava soğuyunca ne olacağını merak ettim. Peki ya yazın ortaya çıkan örümcek kışın soğukta ölecek mi?

Bazen köşede ölü örümceklere denk geliyorum. Örümcek büzüşüp duruyor. Yoksa ölmedi de kış uykusuna mı yatıyor?
Örümceklerde kış uykusu yok.
Denk geldiklerin başka bir canlı tarafından avlanmış olabilir veya kabuk atmış bir örümceğin kabuğu olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı