ÖSYM fotoğraf yenilemesi

Stailen

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene YKS sınavına gireceğim. Sistem yeni kimliğe sahip olanların fotoğrafını otomatik kimlikten alıyor. Eski kimliğiniz varsa da sınav merkezinde fotoğraf çekiliyorsunuz. Benim kimliğim yeni fakat ilk kimlik alanlardan olduğum için fotoğrafta bir hayli küçüğüm ve sınav günü bir problem yaşamak istemiyorum. Aynı sorundan mustarip arkadaşımda da aynı problem vardı ve gittiğinde yeni kimliğin varsa kimlik fotoğrafını değiştirmediği halde fotoğrafını sınav merkezinde değiştiremeyeceğini bildirmişler. Bilginiz var mı bu ufacık şey için kimlik yenilemekten başka çare yok mu?

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde, "Fotoğraf Bilgilerim" bölümünde "Fotoğrafınız onaylanmıştır." yazıyorsa bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Aynı durumdayım çekindiniz mi?
Geçen sene bir problem olmamıştı fakat bu fotoğrafı bir an önce değiştirmemi söylediler. Bu sene yine sınava gireceğim ve hala fotoğrafım eski. Bu hafta direkt kimlik değişimi yapmaya çalışacağım fakat açık açık nasıl yapıldığını söyleyen yok, çözersem sana da belirtirim.

Arkadaşlar YKS oyuncak değil sınava almazlarsa 1 seneniz heba olur
30 TL verin yeni bir biometrik vesikalık çektirin gidin kimliğinizi yenileyin yani şansa bırakmayın
Nüfüs müdürlüğünden randevu al git yeni kimlik çıkart şansa bırakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı