ÖSYM fotoğrafımı nasıl değiştiririm?

AslanOnbir

Hectopat
Fotoğrafım 3 senelik. Geçen sene ki sınava girdiğimde şüphelenmişti zaten fotoğrafta öyle bir çıkmışım ki hak verdim. Benim de içim pek rahat etmiyor. İllaki kimlik mi yenilemem lazım? Kimlik yenilemekte 15 günü buluyor sınava da 18 gün var sıkıntı çıkmaz mı? Başka yolu var mı?

Merhabalar,
Kimliğiniz eğer yeni kimlikse ÖSYM fotoğraf kısmından "Resmi kimlik fotoğrafıyla güncelle" gibi bir kısım olması lazım. Oradan ÖSYM fotoğrafınızı kimlik fotoğrafınızla güncelleyebilirsiniz.

Merhabalar,
Kimliğiniz eğer yeni kimlikse ÖSYM fotoğraf kısmından "Resmi kimlik fotoğrafıyla güncelle" gibi bir kısım olması lazım. Oradan ÖSYM fotoğrafınızı kimlik fotoğrafınızla güncelleyebilirsiniz.
Hocam yanlış anlamışsınız. Yeni kimlik kullanıyorum evet ama fotoğraf 3 senelik. Yani mevcut kimliğimdeki fotoğraf 3 senelik. Bu fotoğraf sıkıntı çıkarmıştı biraz. Fotoğrafımı değiştirmek istiyorum bende.

Merhaba,
Kimliğiniz eğer yeni kimlikse ÖSYM fotoğraf kısmından "resmi kimlik fotoğrafıyla güncelle" gibi bir kısım olması lazım. Oradan ÖSYM fotoğrafınızı kimlik fotoğrafınızla güncelleyebilirsiniz.

Otomatik olmuyor mu hocam o? 2019 YKS ilk kayıt için okulda webcam ile çekilen resmim. 2021 YKS'de otomatik kimlik resmi olmuştu. Aynısı DGS içinde geçerli.

Anlıyorum eğer sınav görevlisi sizi resminizden tanıyamazsa sınava almama hakkına sahip. Bu konudaki sorumluluk da tamamen adaya ait, değiştirmek isterseniz en yakın ÖSYM binasına giderekten cüzi bir miktar karşılığında değiştiriliyor olması lazımdı. ÖSYM binasından resminizi değiştirebilirsiniz.

@Yeniçocuk onu bilemiyorum maalesef ama böyle bir sistem var. İsteyen kimlik fotoğrafını ÖSYM fotoğrafında kullanabiliyor.

Anlıyorum eğer sınav görevlisi sizi resminizden tanıyamazsa sınava almama hakkına sahip. Bu konudaki sorumluluk da tamamen adaya ait, değiştirmek isterseniz en yakın ÖSYM binasına giderekten cüzi bir miktar karşılığında değiştiriliyor olması lazımdı. ÖSYM binasından resminizi değiştirebilirsiniz.

@Yeniçocuk onu bilemiyorum maalesef ama böyle bir sistem var. İsteyen kimlik fotoğrafını ÖSYM fotoğrafında kullanabiliyor.
Peki kimliği değiştirip kimlik üzerinden değişsem giriş belgeleri yayınlansa da değiştirebilir miyim ? 10 gün içinde geldiği için 8 gün felan kalıyor o yüzden sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı