Öz güven nasıl artar/kazanılır?

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
Bu konu hakkında kendimi geliştirmek adına Haluk Tatar'dan birçok kişisel gelişim videosu izledim ve elimde adamın çıkardığı kitaplar var. Ama hala bir şey eksik ve ne olduğunu bilmiyorum. Yani mesela bir kız gördüm ve birçok kişi Instagram'ını istesene der fakat bana şöyle bir düşünce geliyor;

"Ben istersem direkt aniden biri Instagram sorsa garip karşılar, vermez"

Şeklinde bir düşünce oluşuyor.

Veya yeni ortamlara girerken çekingen oluyorum. Tanıdığım kız/erkek bile olsa kendime güvenmiyorum.
Bana bu konuda yardımı olacak kitap/film/dizi/sosyal medya hesabı (Instagram, YouTube, Udemy vs.) Bildiğiniz kim varsa söyler misiniz? Udemy de para vermeye hazırım. Film/dizi adı verirseniz hem tatilde izlemiş olurum hem de kendime bir şeyler katarım. Veya yardımı olacağını düşünüyorsanız direkt kendiniz cevap da yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Konuyu fazla uzattım, özür dilerim bunun adına ancak kendimi anlatmam da bu gerekiyordu. Tekrardan özür dilerim ve gelecek cevaplar için de teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzleyerek hiçbir şey yapamazsın sadece deneyimlemen gerekiyor dostum tek diyebileceğim bu. Ek olarak bundan ziyade her şeyi bir kızdan Instagram istemek diye görme. Instagram'ını alabileceğin bir durum yarat. Sen alma o versin gibi bir şey.

İnsanlarla agalarınla konuştuğun tarzda konuş, kaba davran gerekirse küfür et. Burada önemli olan şey senin agalarınla konuşurken ki relax oluşunu diğer insanlarla konuşurken de hissetmen. Bir zaman sonra özgüvenin yerine gelecektir.

Bu konu hakkında kendimi geliştirmek adına Haluk Tatar'dan birçok kişisel gelişim videosu izledim ve elimde adamın çıkardığı kitaplar var. Ama hala bir şey eksik ve ne olduğunu bilmiyorum. Yani mesela bir kız gördüm ve birçok kişi Instagram'ını istesene der fakat bana şöyle bir düşünce geliyor;

"Ben istersem direkt aniden biri Instagram sorsa garip karşılar, vermez"

Şeklinde bir düşünce oluşuyor.

Veya yeni ortamlara girerken çekingen oluyorum. Tanıdığım kız/erkek bile olsa kendime güvenmiyorum.
Bana bu konuda yardımı olacak kitap/film/dizi/sosyal medya hesabı (Instagram, YouTube, Udemy vs.) Bildiğiniz kim varsa söyler misiniz? Udemy de para vermeye hazırım. Film/dizi adı verirseniz hem tatilde izlemiş olurum hem de kendime bir şeyler katarım. Veya yardımı olacağını düşünüyorsanız direkt kendiniz cevap da yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Konuyu fazla uzattım, özür dilerim bunun adına ancak kendimi anlatmam da bu gerekiyordu. Tekrardan özür dilerim ve gelecek cevaplar için de teşekkür ederim.

Okumak veya izlemek bu konuda bir işe yaramaz. Senin denemen lazım insanlarla konuşmayı, şöyle düşün sen de insansın onlar da insan aranızda herhangi bir üstünlük yok sınırları aşmadıkça istediğin gibi konuşabilirsin. Muhabbetinin iyi olmadığını düşünüyorsan bol bol kitap oku ve film izle, okuyup izlemek muhabbet konusunda işe yarayabilir.

Kendini sev kardeşim kimseyi takma zira ben çok takmaktan ve kendimi pek sevemediğimden yapamıyorum ama siz yapabalirsiniz müzik dinleyerek kendime geliyorum genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı