Özel Hayata Müdahale Edenler için ne Yapılabilir?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Özel hayatıma müdahale eden insanlardan korunmak için ne yapmam gerekir? Örneğin gerçek hayatta veya sanal ortamdaki arkadaşlarıma veya sanal ortamdaki sevgilime (Sevgili sadece bir örnek, şu an ilişkim yok), arkadaşlarımla aramı sürekli bozmak için sanal tacizde bulunan arkadaşlardan nasıl korunabilirim? Çoğu zaman bana ve en yakın olduklarıma karşı siber saldırıda bulunuyorlar. Kimisi ise kız arkadaşlarıma asılabiliyor. Her türlü sapık insan var. Arkadaşlarımı ve çevremi bunlardan korumak için canım çıkıyor. Öneriniz nedir? Onları ihbar et derseniz, bunu da yapamam. Çünkü çok anonim bir şekilde yapıyorlar. Masum gibi görünüp, özünde kötü olan ve sahte hesaplar açanlar var. Sahte hesap açtıklarını anladığımız zaman ise, tanıdıkları ve gerçek hesap kullanan arkadaşlarını görevlendiriyorlar ve onlara yazdırtıyorlar. Çok aşırı uyanık tipler. Bunlardan kurtulmanın ilacı nedir?

Engelledik kaç kere ancak vazgeçmiyorlar. VPN mi kullanıyorlar bilmiyorum. Sahte hesaplar, arkadaşlarını görevlendirmeler vs. olunca iş çığrından çıkıyor. Sanki 100 kişilik örgüt bize saldırı yapıyor. Ayrıca ortamımdaki her insanda güçlü değil. Bazılarını fena kandırıp, kendi tuzaklarına düşürebiliyorlar. Başlarına bela oluyorlar ve doğal olarak benimde öyle. Arkadaşlarım çünkü. Güçlü olanlar savaşmaya devam ediyor ancak güçsüz olanlar için cidden durum vahim. Bunlar gerçekten profesyonel bir şekilde kendilerini çok iyi biriymiş gibi gösteriyorlar. İlgi çekmeyi benden kat kat daha iyi bilmeleri ağır sorun zaten. Ancak eninde sonunda ne oldukları ortaya çıkınca, sonradan anladım ne olduklarını. Birçok insana yapıyorlar.

2 - 3 kişilik PM ortamı Discord, Skype, Whatsapp ve Viber gibi platformlarda oluşturulabilinir çok rahat. Genel sohbet bölümünde provokasyona mahal vermeyecek seviyede bir duruş sergilersin, PM'de de don gömlek takılırsın.

Messenger'dan 2 - 3 kişilik özel gruplar oluşturulabilinir, grupta beyefendi takılırsın, chat bölümünde ceketini çıkarırsın.

Sürekli aynı şeyleri söylüyorum. Kendimi Iphone'daki Siri'nin Evil versiyonu gibi hissettim. Veya sürekli "Overlok makinesi ayağınıza geldi." diye bağıran deli karı gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı