Özel isim ve kısaltmaların yanlış yazımı isimli aldığım ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samc34

Decapat
Katılım
28 Ocak 2019
Mesajlar
850
Çözümler
1
Yahu arkadaşlar, bizler bu forumları bilgi almak, destek sunmak ve destek almak adına kullanıyoruz. Sosyalleşiyoruz, öğreniyor ve öğretiyoruz. Çok acil bir durum oluyor ve acilen bir konuda destek almamız gerekiyor, konu açıyoruz.

Aşağıdaki yediğim cezaya bakar mısınız? Yemin ederim o kadar sinirlendim ki insanı forumdan soğutuyor. Ne yapıyoruz kardeşim? Türk Dil Kurumuna proje mi sunuyoruz? Alelacele bir konuda destek almak için 1 harfe yanlış basmış, 1 noktayı yanlış koymuş olabilirim veya Türkçeye çok hakim olmuyor da olabilirim. Sen moderatör isen başlığı düzenler onaylarsın. Nedir bu kadar kasıntı ya? Böyle ceza mı verilir? Böyle yaparak üst düzey kaliteli, sorunsuz, muazzam, muasır medeniyetler seviyesi üstünde bir forum falan mı hayal ediyorsunuz? 2 harfe 1 noktaya bu tarz cezalar vererek hiçbir şey kazanmaz aksine kaybedersiniz.

İnanılmaz bir antipati oluşturuyor bu durum. Gerçekten şu olayı yaşadığım anda yaşadığım siniri size anlatamam. Çok yazık.

WhatsApp Image 2021-11-25 at 15.31.34 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-11-25 at 15.31.34.jpeg
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Moderasyon Ekibi

Yetkili Üye
Merhabalar,

Technopat Sosyal olarak yazım kurallarına ve Türkçenin doğru kullanımına büyük önem veriyoruz. Sizlerin de bildiği gibi üyelerimizin faydalanabilmesi adına Yazım Denetimi sistemini faaliyete geçirdik. Bu tarz uyarıların verilmesinin sebebi hem Türkçenin hem de özel isim ve kısaltmaların doğru ve anlaşılabilir kullanılmasına özen göstermek. Bu sebepten dolayı yazdığınız mesajlarda Yazım Denetimi sistemini kullanmak alacağınız uyarıların sayısını düşürecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı