Özel koleje geçtim kaygılıyım

Smoqed

Decapat
Merhaba, birkaç problemlerden dolayı Anadolu lisesinden özel bir okula geçtim, normalde, çok sosyal biriyim her öğrenci gibi yerinde durmayan birisiyim fakat sanki dışlanacakmışım gibi geliyor.
Okul müdür yardımcısı öyle bir konuştu ki LGS'den 499 puan alıp Galatasaray lisesine geçiyormuşum gibi hissetim sınıf 9 kişi herkesin başarısı yüksek vs 9-10 sınıf temelim boş 9. sınıf 2. dönem taşındık taşındığımız gibi okullar kapandı.
10. sınıf uzaktan eğitim ile geçildi falan derken çok fazla kaygım var.
Dışlanacak küçümsenecek gibiymişim gibi geliyor memur aile çocuğuyuz hepimiz koleje oha diyen birisiyim.
Aranızda benim gibi olan var mıydı?

Dışlanacakmışım gibi geliyor.

Karakteri düzgün birkaç kişiyle konuşsanız yeter, sosyalleşme adı altında sizi ezecek tiplerin yanında gezmeyin.

Aranızda benim gibi olan var mıydı?

Kısmen sizin gibi düşünüyordum. 5.sınıfta neredeyse kimseyle konuşmadım. 6.sınıfta kafamın uyuştuğu birkaç kişiyle tanıştım.

Geldiğiniz Anadolu lisesi hangi seviyede bir anadolu lisesi? %0.01'lik Anadolu lisesi de var %2'lik de var %10'luk da var şuan. %10'dan düşükler de var.
Gittiğiniz kolej nasıl bir kolej? Kolej diye geçip de dershane kadar bile eğitim vermeyen yerler de var %1-2'lik liselerden iyi eğitim veren yerler de var biraz anlatın nasıl bir yerden nasıl bir yere geçtiniz?
Karakteri düzgün birkaç kişiyle konuşsanız yeter, sosyalleşme adı altında sizi ezecek tiplerin yanında gezmeyin.
Kesinlikle.

Geldiğiniz Anadolu lisesi hangi seviyede bir anadolu lisesi? %0.01'lik Anadolu lisesi de var %2'lik de var %10'luk da var şuan. %10'dan düşükler de var.
Gittiğiniz kolej nasıl bir kolej? Kolej diye geçip de dershane kadar bile eğitim vermeyen yerler de var %1-2'lik liselerden iyi eğitim veren yerler de var biraz anlatın nasıl bir yerden nasıl bir yere geçtiniz?

Kesinlikle.
Geldiğim okul Mahalle arası ortaokul puanı ile alan bir liseydi.
Gittiğim kolejde müdür yardımcısı ile konuştuk dediğim gibi evet okul para ile dönüyor ama öğrenci seçimi yapıyorlar, her önüne geleni almıyorlar 120 TYT denemesinden 90 net yapanlar filan varmış :(

Geldiğim okul Mahalle arası ortaokul puanı ile alan bir liseydi.
Gittiğim kolejde müdür yardımcısı ile konuştuk dediğim gibi evet okul para ile dönüyor ama öğrenci seçimi yapıyorlar, her önüne geleni almıyorlar 120 TYT denemesinden 90 net yapanlar filan varmış :(
Yalan o, fazla fiyat çekmek için derler ama herkes girer. Zaten dersleri senin seviyende olan kişilerle aynı sınıfa koyarlar seni.
Bizim koleje yazıldıktan sonra benle beraber 10 kişi vardı sözde son kontenjanla giren.

Yalan o, fazla fiyat çekmek için derler ama herkes girer. Zaten dersleri senin seviyende olan kişilerle aynı sınıfa koyarlar seni.
Bizim koleje yazıldıktan sonra benle beraber 10 kişi vardı sözde son kontenjanla giren.
Kontenjana bak be :)
Ya 2 tane sınıf var bir tanesi Anadolu diğeri Fen, anadolu sınıfında olucam ama Yiğenim, aynı okulda okuyor ilkokulunda ablam bayağı ilgileniyorlar ve bende şahit oldu kreş-anaokulu geçti şimdi ilkokulunda.
Banada biraz fiyat konusunda oynamak için dediklerini sanıyorum yalnız hissetim bir an kendimi.

Kontenjana bak be :)
Ya 2 tane sınıf var bir tanesi Anadolu diğeri Fen, anadolu sınıfında olucam ama Yiğenim, aynı okulda okuyor ilkokulunda ablam bayağı ilgileniyorlar ve bende şahit oldu kreş-anaokulu geçti şimdi ilkokulunda.
Banada biraz fiyat konusunda oynamak için dediklerini sanıyorum yalnız hissetim bir an kendimi.
Dert etme, devlet lisesinden tek farkı hocalar seninle daha fazla ilgilenir. Öğrenci profili de çok farklı olmaz.

Özel okullar öyledir, insana kendini iyi ve değerli hissettirir. Ortaokulu devlet, liseyi özelde okumuş biriyim ve ikisinin de tadı başkaydı diyebilirim. Küçük düşürme olayı da hiç olmaz merak etme, film dizilerde oluyor öyle şeyler.
Sınıfta en dandik telefonlara sahiptim ve okula babamın arkadaşından aldığı dandik bir motorla geliyordum. Sınıftakiler durumumun onlardan iyi olmadığını bildikleri için bana iyi davrandıklarını hissettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı