Özel koleje geçtim kaygılıyım

Özel okullar öyledir, insana kendini iyi ve değerli hissettirir. Ortaokulu devlet, liseyi özelde okumuş biriyim ve ikisinin de tadı başkaydı diyebilirim. Küçük düşürme olayı da hiç olmaz merak etme, film dizilerde oluyor öyle şeyler.
Sınıfta en dandik telefonlara sahiptim ve okula babamın arkadaşından aldığı dandik bir motorla geliyordum. Sınıftakiler durumumun onlardan iyi olmadığını bildikleri için bana iyi davrandıklarını hissettim.

Ya kaygım para pul değil öyle öğrenci olduğunuda sanmıyorum, bu başarı dağılımı benim bahsettiğim gibi 9-10 boş yeni yeni başladım çalışmaya

Ya kaygım para pul değil öyle öğrenci olduğunuda sanmıyorum, bu başarı dağılımı benim bahsettiğim gibi 9-10 boş yeni yeni başladım çalışmaya
O da olmasın, başarı dağılımı bariz bir şekilde şubelere paylaştırılıyordu benim okulda. Yani A sınıfı en iyi deyip oraya zekileri dolduracaklarına 5 başarılı, 5 başarısız, 5 orta seviye toplayıp orta karışık dağıtım yapıyorlardı. Gerçekten kaygılandığın bir şey olursa mutlaka rehber öğretmenine git.

O da olmasın, başarı dağılımı bariz bir şekilde şubelere paylaştırılıyordu benim okulda. Yani A sınıfı en iyi deyip oraya zekileri dolduracaklarına 5 başarılı, 5 başarısız, 5 orta seviye toplayıp orta karışık dağıtım yapıyorlardı. Gerçekten kaygılandığın bir şey olursa mutlaka rehber öğretmenine git.
Rehber öğretmeni geliyor hocam :)
Koleje gidiyoruz sonuçta 😂😂
Her hafta kişisel gelişim ile ilgili bir form dolduruluyormuş ve mentör öğretmen değerlendirip sonuca bağlıyormuş.
Ayrıyetten ilk ay 3-4 günde bir rehber öğretmen ile görüşmelerim varmış.

Bunları kafaya takma kardeşim kolej ortamının nimetlerinden yararlan. Kolejli kızlar rahat olur mesela, anladın mı? Keyfine bak yemişim dersi.

Ya devlet lisesi olsa istediğini yap, ama kolej olduğunda bir b** oldu mu direk aileye haber veriyorlar şu başarısız şu böyle gibisinden o yüzden 7/24 ders :(

Onlarda insan, sende insansin.
Pembe diski birakmiyorlar yada gokkusagi kusmuyorlar.

Kaygidan cok bence heyecanlisin. Bu guzel bir sey. Yeni bir okul hayatin olacak.
Bunları kafaya takma kardeşim kolej ortamının nimetlerinden yararlan. Kolejli kızlar rahat olur mesela, anladın mı? Keyfine bak yemişim dersi.
Abi, canim abim. Sen bu isleri biliyon. Bana da ogret.

Onlarda insan, sende insansin.
Pembe diski birakmiyorlar yada gokkusagi kusmuyorlar.

Kaygidan cok bence heyecanlisin. Bu guzel bir sey. Yeni bir okul hayatin olacak.

Abi, canim abim. Sen bu isleri biliyon. Bana da ogret.
@gungecmeden Sen adamsın. Bana da öğretsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı