Özel liseler puanla mı alıyor?

Zenith_png

Centipat
Herkese iyi günler. LGS 2021'den çıktım ve 30 Haziran'da tercih yapmam gerekecek. Güzel bir lise düşünüyorum fakat aradığım ve cevabını bulamadığım bir soru var. Özel liseler bizi aldığı zaman eğer puanla girmişsek okul ücreti ödüyor muyuz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

shutupyigit

Centipat
Yer
Asgard
Herkese iyi günler. LGS 2021'den çıktım ve 30 Haziran'da tercih yapmam gerekecek. Güzel bir lise düşünüyorum fakat aradığım ve cevabını bulamadığım bir soru var. Özel liseler bizi aldığı zaman eğer puanla girmişsek okul ücreti ödüyor muyuz? Şimdiden teşekkürler.
Puanına göre burs veriyorlar. %50, %70 vb. verdikleri burs kadar indirim kazanarak gidiyorsun.

Erdo2525

Decipat
Makaleler
2
Yer
Technopat
%100 bursunuz varsa ödemiyorsunuz. Yoksa da size aldığınız puana göre burs veriyorlar. Burs %100 olmadığı sürece para ödüyorsunuz.

phinX

Picopat
Yer
Ascent

LGS puanına göre burs alabilirsin yani indirim ama her özel lisede değil.

Yukarı