Özel Üniversiteden kayıt sildirmek

vonnc

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar efenim. 2016 Arel üni myo %50 burs girişliyim.2.5 sene (5 dönem) okudum fakat geçtiğimiz 3 dönem boyunca kayıt yenilemedim ve ücret yatırmadım. Şimdi yeniden sınava girip başka bir okul kazanabiliyorum devlet veya özel farketmiyor. Bildiğim kadarıyla 3 dönem kayıt yenilemeyen öğrencinin okuldan ilişiği kesiliyor fakat e-devletten baktığımda öğrenci belgemde hala aktif öğrenci yazmakta. Arel Üni ile ilişiğimi nasıl kesebilirim ? Kaydımı sildirirken ücret öder miyim ?

Silmene gerek yok. Onlar geç siliyorlar. Para verip dönmek için yalvarırsın falan diye.
Kayıt yaptırdığın an diğer okuldan kaydın düşer. E-devlet'te yine şu anki gibi gözükebilir. Ama iki okul gözükür. Bir yerden sonra pes edip bırakıyolar. Ben 2019 eylül ayında başka okula kayıt yaptırmama rağmen 2020 haziran ayında kaydımı sildi eski okulum.

Silmene gerek yok. Onlar geç siliyorlar. Para verip dönmek için yalvarırsın falan diye.
Kayıt yaptırdığın an diğer okuldan kaydın düşer. E-devlet'te yine şu anki gibi gözükebilir. Ama iki okul gözükür. Bir yerden sonra pes edip bırakıyolar. Ben 2019 eylül ayında başka okula kayıt yaptırmama rağmen 2020 haziran ayında kaydımı sildi eski okulum.

Birkaç yerde okuldan kaydını sildirmeden başka okula kayıt yaptıramazsın tarzı şeyler okudum. Okulu arayıp öğrenmeye çalışıyorum ama açan yok ne yazık ki.

Öyle olması gerek. Bakın bu benim belgem. Dediğim gibi kayıt yaptırıp diğer okulda okumama rağmen silmediler bu yıl bitene kadar. Üstteki okuldan aşağıdakine gittim. Birinin kayıt tarihi ile diğerinin ayrılma tarihi çok alakasız.
Ekran Görüntüsü (4804).png

Öyle olması gerek. Bakın bu benim belgem. Dediğim gibi kayıt yaptırıp diğer okulda okumama rağmen silmediler bu yıl bitene kadar. Üstteki okuldan aşağıdakine gittim. Birinin kayıt tarihi ile diğerinin ayrılma tarihi çok alakasız.

Ulaşıp öğrenebildim en sonunda. Dönem daha bitmediği için kayıt silinmemiş olabilir ama yeni okula kayıt yaptıracaksanız sorun olabilir dilekçe ile kaydınızı sildirebilirsiniz dediler. Dilekçe gönderip sildireceğim. Bu durumda olan başka arkadaşlar var ise postu görürse yardımcı olur belki.

@vonnc özel üniversitede öğrenim görüyorum kayıt sildirmek için ücret talep ediyorlar yeni döneme kayıt yaptırmasam başka üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim para ödemeden bir bilginiz var mı?

Ben 2 sene boyunca kayıt yenilemedim , ücret ödemedim. 2 senenin sonunda herhangi bir ücret ödemeden dilekçe ile kaydımı sildirdim.

merhaba siz yatay geçişle mi geçtiniz yoksa yeniden mi sınava girdiniz? iki sene boyunca ben de pasif öğrenciydim bu sene başka bir okulu kazandım ama okul kaydımı silmek için benden ciddi bir ücret talep ediyor yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Geri
Yukarı