Özel üniversiteden Marmara Üniversitesine geçilir mi?

HerrAres

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Ben pek tanınmayan İstanbulda, özel bir üniversitede Bilgisayar Mühendisliği okuyorum, şu an hazırlıktayım. Okulumun akreditasyonu var ve %100 İngilizce eğitim veriyor. Okulun bilinirliği düşük, kampüsü yok ama öğretmenleri kaliteli deniyor bende bu yüzden seçtim. Benim okula gidip gelmem günlük toplam 3 saate varıyor. Sizce bu okulu bırakıp Marmara Üniversitesine geçeyim mi? Marmara Türkçe ve akreditasyonu yok. Bir diğer ihtimal üniversiteler arasında ortalamayla geçiş, o şu an zor gözüküyor ama biraz kasarsam yapabileceğimi düşünüyorum. Ortalamayla yine Marmara’yla aynı özelliklerde ki Yıldız Tekniğe geçmek mi yoksa yine %100 İngilizce ve akreditasyonu olan evime yakın(toplam git gel 1 saat) bir üniversiteye mi geçmek daha mantıklı? Akreditasyondan ve İngilizce’den bu kadar bahsetmemin nedeni yurtdışında çalışmak istemem. Cevaplarınız benim için önemli.
arkadaşlar konuya hiç cevap gelmemiş benim için çok önemli bir konu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı