Özelde okuyanlar Anadolu bursiyerliğine başvurabilir mi?

denizyıldızı

Centipat
Seneye başvurmayı düşünüyorum maddi durumu iyi olmayanlar okul başarısının dışında birçok sosyal aktivite başarısı bulunanlar girebilir. Şartları biliyorum ama özelde okuyanlar genelde girmiş çoğunun burslu olabileceğini düşünüyorum özelde okuyorum ama okulum kuruma bağlı değil seneye bağlanacak direkt mi elenirim? Ailemin maddi durumu o kadar iyi değil orta özel okula gittiğim ile maddi durum orantılı bakılırsa direk almazlar mı? Bursum yok.

Hocam onu kimse bilemezde çok zor. Sonuçta en başta nerede okuduğuna bakarlar. Üst düzey okullarda okuyanlara öncelik verilir. Sana bakarlar özel "bu nedir lo" deyip elerler bence. Ben ihtimal vermiyorum da denemekten zarar gelmez.

Hocam onu kimse bilemezde çok zor. Sonuçta en başta nerede okuduğuna bakarlar. Üst düzey okullarda okuyanlara öncelik verilir. Sana bakarlar özel "bu nedir lo" deyip elerler bence. Ben ihtimal vermiyorum da denemekten zarar gelmez.

Hocam olayı yeni fark ettim aslında yüksek lisans koç a paran yetmiyor ama sosyal kültürel alanda yeteneklisin zaten adamların bu programı yaparken amaçları biz sizden yüksek başarı istemiyoruz hayatınızı sadece bir sınava adamayın başka etkinliklerde kaliteli standartlara sahip olmak yani okuduğum okul aman aman bir okul değil ve ailemin maddi durumu düşük ilk elemeler bildiğim kadarıyla sıralamada oluyormuş ama başka yere baktığımda ailenin maddi durumuna baktığını gördüm. Bence bu okula maddi durumum yetip yetmediğine bakıyorlar sonra başarı sıralamam sonuçta başarılısın ama bu okula paran yetmiyor.

Geri
Yukarı