Özelleştirilmiş BIOS'ı Orijinal BIOS'a çevirmek

TIREX

Femtopat
Herkese merhaba, başlığı doğru yazdığıma tam emin değilim anlatmak istediğim olayı biraz daha detaylandırayım. 2 yıl kadar önce Exper'in toplamış olduğu bir bilgisayar aldım üzerinde "MSI B350 PC Mate" anakart mevcut. Bu anakartın bios sürümünü güncelleyemiyorum çünkü MSI'ın sitesine girip indirdiğim bios sürümü ve uzantısı tam olarak şu "E7A34AMS.ALQ" ancak benim bios sürümüm 2017 model ve tam olarak şu "E7A34AED.A70" bu .A70 uzantısından ötürü usb ile bios u güncelleyemedim. Görmüyor hiçbir şekilde orijinal güncel bios dosyasını. Msi'a mail attım ve bana bundan sorumlu tarafın Exper olduğunu onların bunu güncellemesi gerektiğini söylediler. Ancak gelin görün ki Exper'den bu konuda teknik destek almak mümkün değil.
Özetle bios'ı güncelleyemiyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Recep Baltaş hocamın bir mesajında bios'ı orijinal MSI sürümüne geçirmeyle ilgili bir paylaşım yaptığını görmüştüm ama o mesajı bulamadım bayada bir teferruatlı bir işlemdi. Yeni nesil amd işlemciye geçebilmem için (Ryzen 5 3600x) bios güncellemesi şart. Bios ı nasıl güncellerim arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.
Bilgisi olan yokmudur acaba ?
@Recep Baltaş üstadım bana yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı