Özgür Demirtaş'ın yaptırdığı geri vites sosyal medyada gündem oldu

"Özgür Demirtaş gibi liyakat dolu bir adam..."

Evet işinde bilgili bir akademisyen ve hitabeti iyi. Lakin konuşulduğu kadar ekstra birisi olarak göremiyorum ben. Zira söylediği şeyleri Besim Tibuk zaten 90'lardan beri söylüyor.
Yeni bir şeyler duymak ve çözüm önerileri dinlemek arzu ediyorum.

Evet işinde bilgili bir akademisyen ve hitabeti iyi. Lakin konuşulduğu kadar ekstra birisi olarak göremiyorum ben. Zira söylediği şeyleri Besim Tibuk zaten 90'lardan beri söylüyor.
Yeni bir şeyler duymak ve çözüm önerileri dinlemek arzu ediyorum.
Ekonomi basit bir iştir de ondan. Ekonomi kitapları dünya üzerindeki bütün ülkelerde aynıdır.

Özgür Demirtaş, ekonomi kitapları ne söylerse onu söylüyor. Ekstra bir şey yok zaten bu tür şeylerde, ne varsa o. Ekonomi "A" ülkesinde de aynı işler, "B" ülkesinde de aynı işler.

Burada özgür hocayı sonuna kadar haklı buluyorum dava etmeyeceği çok belliydi sadece korkuttu troll olduğunu bildiği için bir insanın diğer insana küfür etmesi ve bunun sonucunda dava yemesi kadar boş bir durum yok küfür ifade özgürlüğüdür isteyen linç etsin hiç umurumda değil.

Ekonomi basit bir iştir de ondan. Ekonomi kitapları dünya üzerindeki bütün ülkelerde aynıdır.

Özgür Demirtaş, ekonomi kitapları ne söylerse onu söylüyor. Ekstra bir şey yok zaten bu tür şeylerde, ne varsa o. Ekonomi "A" ülkesinde de aynı işler, "B" ülkesinde de aynı işler.

Evet genel olarak katılmakla beraber, ekonominin o kadar da basit olduğundan şüpheliyim. Çok fazla parametre olan bir alan.

Burada özgür hocayı sonuna kadar haklı buluyorum dava etmeyeceği çok belliydi sadece korkuttu troll olduğunu bildiği için bir insanın diğer insana küfür etmesi ve bunun sonucunda dava yemesi kadar boş bir durum yok küfür ifade özgürlüğüdür isteyen linç etsin hiç umurumda değil.
Bence küfür ifade özgürlüğü değil, eleştirmek ifade özgürlüğüdür.

Özgür hocayı eleştirse, kimse ona dava edileceğini söylemezdi bence. Bir insana "sen yunansın, onun bunun çocuğusun" diye küfür edersen, o kişi tabi ki dava açar.

Özür Demirtaş gayet iyi birisi ancak insanlar ne denir fazla arşa çıkarıyor. Asgari Ücret artınca ürünlerin artması çok normal mesela ama insanlar çok epik bir tahminmiş gibi sürekli adamın bu mesajını alıntılıyorlar. Kitlesinde iyi olanlardan çok tahmin yapmakta zorlanan, olayları bilmeyen kişiler var. Bide Aktroller. Mesela bu konuda da bir adet Aktroll görmüş olduk. Gerçi 1 Milyon TL'lik davayı kim görse Geri vites atmaz ki? :D

Bence küfür ifade özgürlüğü değil, eleştirmek ifade özgürlüğüdür.

Özgür hocayı eleştirse, kimse ona dava edileceğini söylemezdi bence. Bir insana "sen yunansın, onun bunun çocuğusun" diye küfür edersen, o kişi tabii ki dava açar.

Benim görüşüm hakaret/küfür edenin değil iftira atanın ceza alması gerekiyor hem de ağır cezalar.

Geri
Yukarı