Özgüvensizlik yüzünden ezilmek

Merhaba, bugün yine beklediğim bir olay oldu. Okulda sınıftakilerin tavırları ergence geldiği için kimseyle konuşmuyorum, biraz da özgüvensizlik var tabii eskiden. Öncelikle her konuda belirtiyorum fakat yine söyleyeyim kalıplı biriyim, ezilmekten kastım sözlü olarak. Yoksa fiziksel olarak hiçbirinin şansı olduğunu düşünmüyorum :D. 3 gündür hastayım ve raporluyum diye okula gitmiyorum, sınıf grubuna ödevleri atar mısınız dedim. Bir de Technopat'tan alıştığım için hep mesaj yazarken Türkçe kurallarına dikkat ediyordum. Sonra biri hayır dedi "tamam, en azından bu da bir cevap" dedim çünkü başka kimse bir şey dememişti, en azından cevap attığı için teşekkür manasında yani. Sonra biri de benimle TDK diye dalga geçti. Ben de onlar gibi kurallara dikkat etmeyerek ergence yazmayı sevmediğimi söyledim, söylemez olaydım. Zaten bana patlamak için hazırlarmış. İlk başta şey dediler, okulda put gibi durmuyoruz en azından, korkudan kimseyle konuşamıyorsun, klavye delikanlısı vs. bayağı özgüvenimle dalga geçtiler yani. Ben tabii cevap verdim fakat dinlemeden diğer özelliğime laf ettiler. Şimdi yarın okula gideceğim kesin orada da yapacaklar. Ne yapayım hocalarım? Tavsiye verir misiniz? Eskiden kalma özgüvensizliğim var fakat onlarla konuşmamamın özgüvenle alakası yok. Gerçekten düzgün birini bulamadım konuşacak. Öz güvenimi zaten düzeltmeye çalışıyorum ama böyle vurgulayınca hiç hoş olmadı. Moralim fena bozuldu. Zaten nakil aldıracağım şimdi çok daha fazla istiyorum. Türkçe mesaj yazınca çok bilmiş olunuyormuş, öğrenmiş oldum.
Maksimum tiktok kullanıcıları.

Bu insanları anlamakta zorluk çekiyorum gerçekten. Okula gittim kimse bir şey söyleyemedi, hatta bazıları gelip özür diledi 🤡 fakat sanalda ne değişiyor onu anlamadım. Ben de @General Skywalker hocamın dediğini yaptım, affettim. Madem gerçekte söylemeye cesaret edemiyorsunuz neden sanalda yazarsınız ki? Neyse, yardımlarınız için sağ olun hocalarım :)

Nasıl ya :D cidden özür dilediler mi?

Bizim okulda okuldan atılan oldu devlet okuluna gidiyorum.
Kaliteli bir okulsa atılıyor zaten. Özellikle yüksek OBP isteyen bir Anadolu Lisesiyse atıyorlar. Ama ben mesela özel liseye geçmeden önce dandik bir Meslek Lisesine gidiyordum. Bütün serserilikler dönüyor ve müdürlerin umurunda değil. Açık açık "Siz dikkat edin, biz uğraşamıyoruz" diyorlar.

Merhaba, bugün yine beklediğim bir olay oldu. Okulda sınıftakilerin tavırları ergence geldiği için kimseyle konuşmuyorum, biraz da özgüvensizlik var tabii eskiden. Öncelikle her konuda belirtiyorum fakat yine söyleyeyim kalıplı biriyim, ezilmekten kastım sözlü olarak. Yoksa fiziksel olarak hiçbirinin şansı olduğunu düşünmüyorum :D. 3 gündür hastayım ve raporluyum diye okula gitmiyorum, sınıf grubuna ödevleri atar mısınız dedim. Bir de Technopat'tan alıştığım için hep mesaj yazarken Türkçe kurallarına dikkat ediyordum. Sonra biri hayır dedi "tamam, en azından bu da bir cevap" dedim çünkü başka kimse bir şey dememişti, en azından cevap attığı için teşekkür manasında yani. Sonra biri de benimle TDK diye dalga geçti. Ben de onlar gibi kurallara dikkat etmeyerek ergence yazmayı sevmediğimi söyledim, söylemez olaydım. Zaten bana patlamak için hazırlarmış. İlk başta şey dediler, okulda put gibi durmuyoruz en azından, korkudan kimseyle konuşamıyorsun, klavye delikanlısı vs. bayağı özgüvenimle dalga geçtiler yani. Ben tabii cevap verdim fakat dinlemeden diğer özelliğime laf ettiler. Şimdi yarın okula gideceğim kesin orada da yapacaklar. Ne yapayım hocalarım? Tavsiye verir misiniz? Eskiden kalma özgüvensizliğim var fakat onlarla konuşmamamın özgüvenle alakası yok. Gerçekten düzgün birini bulamadım konuşacak. Öz güvenimi zaten düzeltmeye çalışıyorum ama böyle vurgulayınca hiç hoş olmadı. Moralim fena bozuldu. Zaten nakil aldıracağım şimdi çok daha fazla istiyorum. Türkçe mesaj yazınca çok bilmiş olunuyormuş, öğrenmiş oldum.

Korku sorunum olduğunu düşünüyorsan gel teke tek özgüvenin varsa? Diye bir soru yöneltebilirsiniz. Buna benzer cümleleri sürekli kurarsanız hırslı biri olduğunuzu anlayacaklar ve dayak yeseniz de dövseniz de size bulaşırken bir kez daha düşüneceklerdir. Aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim sınıfımda da sürekli durduk yere garip sesler çıkartan şımarık serseri çocuklar var. Bende iri biriyim. Sosyal medya hesabımdan birkaç fotoğrafıma baktılar ve dövemeyeceklerini anlayınca saldılar. Sınıfın sessiz ama çok konuşulan çocuğu oldum. Sana vereceğim tavsiye okulda sevmediğin kişilere karşı massaka gibi ol. Normal hayatında nasıl biriysen öyle ol. Bazen istemediğin yerleri çok fazla takmamak lazım. Ben okul ile evi ayırıyorum ve okula giderken "zaten nasıl olsa sıcacık evime gideceğim elinde sonunda. Katlanırım bunlara" diye kendimi avutuyorum. Öldürmeyen şey güçlendirir hocam. Ha olur da çok üzerinize gelirlerse morgöz yapmaktan çekinmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı