Özlenen Otobüs Yolcuğu

Ah şu otobüs yolculukları...

Ulaşacağın yer, geride bıraktığın kişiler çok etkiler bu yolculuğun ruh halini.

Ne özledim ne özlemedim.

Ne siyah ne beyaz.

Herkese iyi geceler saygıdeğer ustalarım,

Uzun bir aradan sonra otobüs yolculuğu yapmaktayım şu an... 🙌🏼

Tuhaf duygular yaşamaktayım.
Koskoca gövdenin yolda süzülmesini, salınımları, motorun yeri geldiğinde ütopik torkunu hissediyorum. Tarifi zor ama gerçekten şu an mest oluyorum. Çok özlemişim otobüs yolculuğunu. 😇

İnşallah herkes kazasız belasız sağlıkla gidecekleri yere gidip, döneceklerse de dönerler.

Siz otobüs yolculuğunu seviyor musunuz? Biraz geceye renk katalım sevgili hocalarım. ☝🏼

Saygılarımla. 🙌🏼

Seviyorum ve şu an İstanbul'a uçakla geldim. Gaziantep-İstanbul Full uyudum hocam. :D

Kimse benim kadar sevemez.
Hele kaptan kafa dengi ise yanına bile giderim. Hele o yolun şeridini izleyerek uykuya dalmak ya da o amortisörün tisss sesi😔
Hatta; **** firmasının *** istikametinden **** gitmekte olan otobüsü kalkış süreniz gelmiştir. İyi yolculuklar dileriz, anonsunu bile çok özledim.
Sabah uyku sersemi o soğukta kalkıp bir çorba molası vermek bile muhteşem.
Kimse benim kadar sevemez.
Hele kaptan kafa dengi ise yanına bile giderim. Hele o yolun şeridini izleyerek uykuya dalmak ya da o amortisörün tisss sesi😔
Hatta; **** firmasının *** istikametinden **** gitmekte olan otobüsü kalkış süreniz gelmiştir. İyi yolculuklar dileriz, anonsunu bile çok özledim.
Sabah uyku sersemi o soğukta kalkıp bir çorba molası vermek bile muhteşem.

Ama Ağustos ayında sezonu açıyorum.

Son düzenleme:
Birkaç sene önce Antalya İzmir yolunda her şey çok güzel olacak filmine özenip, bu ne biçim hikaye böyle şarkısını dinlemiştim. Kendimi biraz filmin içinde gibi hissettim.

Ön koltuk, O403, ventil sesi ve şoförün kısık sesle pop müzik dinlemesi...
(...)
Otobüs yolculukları seviliyormuş sanırım. Betimlemeye ben de dahil olmaya çalışayım bakalım.

Saat 05.30 civarlarında olanca karaltısı dakika dakika tekel mavisine dönen bir gökyüzü, dokunulduğunda eli nemlendiren ve nemden ötürü avuç içini kızartan camın tuttuğu buğu, şerit biçim süzülerek yavaş yavaş kornişte biriken damlalar...

Şoförün, radyoda olabildiğine kısık sesle dinlediği ne idüğü belirsiz hışırtılı radyo sohbeti... Yanaşılan dinlenme tesisi...

Dinlenme tesisi soğuğu...

Son düzenleme:
En son otobüs yolculuğunu 2019 yaz ayında yaptım en ön tekli koltukta.Arkam da bebekli bir kadın vardı,çok ağlamadı ama olsun. Sağ tarafımda 15 yaşlarında 2 küçük kız onlar da benim gibi ön koltukta seyehat etmenin tadını çıkarıyorlardı. Varacağımız ve benim ineceğim yere ya 20 ya 30 dakika vardı gözlerim hafiften kapanıyordu ama uykuyla uyanıklık arası hani bir şeyler görürsünüz ama rüya da görmüş gibi. Her neyse alt geçide giriyorduk, otobüsü süren adam uyuya kaldı gözümü 1 saniye ile açtım baktım viraja doğru gidiyoruz yani otobüs sola doğru bariz gidiyor, bende sanıyorum ki rüyadayım herhalde :D sonra ne mi olsun 3-4 saniye sonra benim olduğum taraftan adam viraja bir çarptı,arkadan birisi superman gibi yanıma uçtu, gülmemem lazım ama anlatırken de gülümsedim fjdndj. Arkada ki bebek hüngür hüngür ağlıyor,bir yandan her şeye olur olur yaklaşan eleman ne oldu abi bir şey olmaz sıkıntı yok diyen, bir yandan sinirlenen adam ,diğer yandan hüngür hüngür ağlayanlar. Merak edenler için adam çarpınca hemen sağa kırdı düzeldi. Diğer yandan süren adam ben uyumadım tekerlek kaydı diyor fjfjfj ulan otobüs iyi olmasa amel defterimiz kapanıyordu. 2 dakika sonra çekti otobüsü inceliycez birisi inmiş sigarayla hiçbir şey umurunda değil yakmış sigarasını ne oldu burada a.. diyerekten olayı tiye alması falan jdjdjd. Diyeceğim o ki tam benim olduğum yerden vurduğu için en çok ben hissettim, ölümlü dünya ilk defa o kadar çok yaklaştık ölüme ama verilmiş sadakamız varmış. Ben kurtuldum ama diğerleri ne oldu bilemem, bir otobüsten inişim var ama kapılar açılır açılmaz sırt çantamla koşarak uzaklaşıp gidip bir abdest alıp sabah namazını kıldım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı