Özürlü 21 gün ve özürsüz 3 gün devamsızlık ile sınıfta kalınır mı?

Çözüm konum da var. İzinsiz 10 gün, toplam 30 günü geçmediğiniz sürece herhangi bir sorun yok. İzinsiz 10 gün hak varsa izinli de 20 gün hak var mantığından yola çıkarak söyleniyor ama yanlış bu bilgi. İzinsiz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız oluyor. Resmi kaynaklı çözüm konum, konuya geri dönüşünüzü de bekliyor olacağım.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.
Şimdi MEB'i aradım
Devamsızlık yönetmeliği madde 36.

Yeni konular

Geri
Yukarı