OFDK takıldıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir?

Yer
Sicilian
Daha fazla  
Meslek
Sicilian Mafia
Arkadaşlar görselde gördüğünüz üzere bugün OFDK takıldı ama benim aklımda bazı sorular mevcut.

•Altyapı ne zaman aktif hâle gelir?
•ONT ve modemi kullanacağımız ISS mi yoksa TT ekipleri gelip onlar mı teslim edecek?
•FTTH altyapıda port ve ping sorunu olur mu?
•Nokia ONT cihazlarında hız sınırlayıcısı olduğunu duydum bu doğru mu?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230327_133850.jpg
    IMG_20230327_133850.jpg
    99,4 KB · Görüntüleme: 33
Hayırlı olsun hocam.
• 1-2 haftaya aktif olur bir problem olmazsa.
• ONT ve routerı TT verecek. Çünkü altyapı sahibi TT. Hatta kuruluma da TT ekibi gelecek.
• FTTH altyapıda port sorunu olmaz normal şartlarda. Ping de bulunduğunuz konuma göre değişmekle beraber çok bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
• Nokia sahalarında önceden hız sınırlaması vardı kaldırıldı sonra. Şu an ben Nokia sahasındayım, 100 Mbps pakette 112 civarı hız alıyorum.

Hayırlı olsun hocam.
• 1-2 haftaya aktif olur bir problem olmazsa.
• Ont ve routerı TT verecek. Çünkü altyapı sahibi TT. Hatta kuruluma da TT ekibi gelecek.
• FTTH altyapıda port sorunu olmaz normal şartlarda. Ping de bulunduğunuz konuma göre değişmekle beraber çok bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
• Nokia sahalarında önceden hız sınırlaması vardı kaldırıldı sonra. Şu an ben Nokia sahasındayım, 100 Mbps pakette 112 civarı hız alıyorum.

Çok teşekkür ederim hocam elinize sağlık.

Arkadaşlar görselde gördüğünüz üzere bugün ofdk takıldı ama benim aklımda bazı sorular mevcut.

•Altyapı ne zaman aktif hâle gelir?
•Ont ve modemi kullanacağımız ISS mi yoksa TT ekipleri gelip onlar mı teslim edecek?
•Ftth altyapıda port ve ping sorunu olur mu?
•Nokia ont cihazlarında hız sınırlayıcısı olduğunu duydum bu doğru mu?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Öncelikle hayırlı olsun, benim de bugün apartmanima kadar kabloyu çektiler.

1. Soru: Bana kutu takıldıktan 10 gün sonra başvurabilirsiniz demişti TT bayrampaşa planlama birimi, bu sizin içinde geçerlidir.

2. Soru: Modem olarak TT'nin modemi ve Ont'si verilecek.

3. Soru: Herhangi bir ping yükselmesi olağanüstü durum dışında olmaz ve port sıkıntısı yaşanmaz.

4. Soru: Hocam cevaplamış geçerlidir.

Öncelikle hayırlı olsun benim de bugün apartmanima kadar kabloyu çektiler.

İlk sorunuz için bana kutu takıldıktan 10 gün sonra başvurabilirsiniz demişti TT bayrampaşa planlama birimi, bu sizin içinde geçerlidir

Modem olarak TT'nin modemi ve Ont'si verilecek.

Herhangi bir ping yükselmesi olaganustu durum disinda olmaz ve port sikintisi olmaz.

Nokia ont mevzusu sanirim dogru emin degilim ama birçok kisi bahsediyor.
Teşekkür ederim hocam zaten bizim binaya ilk optik fiber kablo çekilmişti müteahhit onu kendisi yaptırmış sadece bu hafta içinde gelip kabloları daireye çekip aktif edecekler.

Geri
Yukarı