Office etkinleştirme hatası

Merhabalar. Office 2016 Key almıştım ve programa Key'i girememiştim. Program açılır açılmaz ürün anahtarı geçersiz hatası alıyordum. Bir türlü Key'i nereye yazacağımı bulamadım çünkü Windows zaten Office Key'im varmış ve geçersizmiş gibi davranıyordu.

Ben de komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp bu kodu girdim:
CD "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office16"

Daha sonra bu kod yolunu izleyerek bu kodu girip sorunun ne olduğunu anlamaya çalıştım:
cscript ospp.vbs /dstatus

Ürünün Key'i var görünüyordu ve 0XC004F009 hatası alıyordum. İnternetten araştırarak ürünü kaldırmaya karar verdim.
cscript ospp.vbs /unpkey:(Burada Key'in son beş hanesi olacak)

Ürün Key'inin son beş hanesinin XX45X olduğunu farz edelim. Kodu bu şekilde gireceğiz:
cscript ospp.vbs /unpkey:XX45X

İşlemin sonunda gelen Output'ta “<Product Key uninstall successful>” ibaresi geldiğinde işlem başarılı olmuş olacak. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve Office programını açtım. Office sanki yeni kurulmuş gibi Key istedi ve ben de yeni almış olduğum Key'i girdim. Şu an sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Eğer siz daha önce KMSpico gibi bir yazılım kullanmış, veya geçersiz anahtar ile işlem yapmışsanız bu adımları uygulayarak Office uygulamalarınızın lisanslarını sıfırlayabilirsiniz.

Office 365 / 2019 / 2016 için

32-Bit:

1CD "C:\Program Files\Microsoft Office\Office16"
64-Bit:

1CD "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office16"

Office 2013 için

32-Bit:

1CD "C:\Program Files\Microsoft Office\Office15"
64-Bit:

1CD "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15"

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular