Ofisel Alpha oyuncu koltuğu incelemesi

Arkadaşlar herkese iyi bayram dilerim öncelikle,

Oyuncu koltuğu arayışındaydım ve internetten Ofisel'in reklamlarını görüp girip inceledim ve şekil olarak çok hoşuma gitti, tanıtım videosunda epey de rahat kullanışlı görünüyordu ayrıca yorumları falan da çok iyiydi F/P ürünü olarak tercih ettim ve şekli gerçekten hoşuma gittiği için 2020-06-29 tarihin de sipariş ettim koltuğu. Müşteri hizmetleri hızlı ve cevap veriyor, ayrıca siteden koltuğun üretim aşamalarını takip etmekte gerçekten iyi bir hizmet aldığınızı hissettiriyor.

Sadece 1 haftalık bir süreçte ürün kargoya verildi ( 2020-07-06 ) ve ürün elime ulaştı, fakat problemli kısım burada başlamıştı. Koltuğu gri renk sipariş etmiştim, fakat sarı gelmişti tabii ben şehir dışında olduğum için ailemde durumu bana belirtmediğinden ufak kardeşim ve babam ürünü kullanmışlar yaklaşık 7-8 gün boyunca, ben gelip MT ile görüştüğüm de ürünün renginin yanlış geldiğini söyledim ama değişim veya iade alamayacaklarını belirttiler ki ben zaten iade etmek istememiştim sadece değişim olmasını istemiştim fakat sonuç olarak kabul etmediler ve hatalarının arkasında durmadılar. Yani sitede yazan 14 günlük iade hakkı hikaye neyse çok takılmadım buna odanın karamsarlığını açtı bu koltuk rengiyle :)
şimdi kullanım kısımlarına gelirsek öncelikle oturduğumuz taban kısmı rahat değil ve 1-2 saatlik kullanım sonucu okul sıralarındaki tahtaya oturuyormuşsunuz hissi yaratıyor, bel desteği yetersiz uzun kullanım sonucu sırt ağrısı yapıyor ve en can sıkıcı özelliği ise geri falan yaslandığınız zaman aman dikkat edin çatır çutur ses geliyor sanki kopacakmış gibi geceleri ayrı bir problem zaten aşırı ses çıkarıyor. Kollarımızı koyduğumuz kolçaklar zaten bildiğimiz sert plastik bir süre sonra kollarını ağrıtmaya başlıyor keşke orada hafif bir sünger tarzı bir şey olsaymış.
*Alpha oyuncu koltuğu koltuğu *
Negatif özellikler;
- 2 saatten fazla oturunca popomuz ağrıyor.
- 1 saatten fazla oturunca popomuz terliyor.
- Kolçaklar aşırı rahatsız.
Artı özellikleri.
+Fiyatı uygun.
+Oyuncu tarzıyla hoş bir görüntü veriyor.
+Oturabiliyoruz.

asdasdasd.jpg

Fiyatı ne kadar? Ayrıca menteşe kısmını WD40 ile yağlarsanız belki ses sorununu çözebilirsiniz.

WD40 yağlama için kullanılmaz. Aksine uzun kullanımda aşındırıcıdır. Ses için makina yağı, silah yağı vs... kullanabilirsiniz.
Makine yağı sesi engellemiyor. Menteşenin arasına girmiyor. Kendim denedim. WD40 ile çözdüm ve 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Fiyatı ne kadar? Ayrıca menteşe kısmını WD40 ile yağlarsanız belki ses sorununu çözebilirsiniz.

Hocam sitesindeki güncel rakamdan aldım 675'di sanırım. WD40 falan işe yarar gibi gözükmüyor bu yayında bi problem var galiba.
Hayırlı olsun, ben de yeni nesil oyuncu koltuğunu kullanıyorum.Sadece tasarımı farklı,dediğiniz deri olduğu için terletiyor ve rahat değil.
Aynen hocam tamamen görüntü odaklı özellikle kolçaklar hiç konforu yok
* Mod arkadaş konuyu oyuncu koltukları bölümüne alırsa eğer,satın almak isteyen arkadaşlar faydalansın düşüncelerimizden , teşekkürler.

Konuya denk geldim, tekrar girenler olursa göreyim diye yazıyım dedim.
Bugünün fiyatıyla 900₺'ye satılıyor koltuk, sizden gelen geri dönüşe ve resimdeki ucuz işçiliğe bakılırsa kesinlikle bu fiyata değmeyecek dandik bir ürün gibi duruyor, bence almak isteyen arkadaşlar görüntüsüne aldanıp böyle bir ürüne bu parayı vermesinler. Daha uyguna bir ofis koltuğu alınsa kat ve kat daha rahat olur bence. İlla bu tarz koltuk istiyorsanız XDrive yada kendimin de sahip olduğu kumaş koltuk üreten Hawk markasının ürünlerine bakabilirsiniz çok daha mutlu olursunuz verdiğiniz paraya değer en azından.

Bu arada ek not olarak düşeyim, internet alışverişlerinde 14 günlük yasal iade hakkı vardır. Yani internette satış yapan her firma bu yasaya uymak zorundadır. Bu tarz durumlarda tüketici hakem heyetine başvurursanız %100 haklı çıkarsınız ve iadenizi alırlar.

6502 numaralı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 48. maddesinin 3. ve 4. bölümlerine bakabilirsiniz:
Madde 48 - Bölüm 4: Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Her hâlükârda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. Tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
Madde de "sözleşme" diye geçen şey şu anlama gelir: sizin internette yaptığın her alışveriş aslında bir satış sözleşmesi içerir ve iki tarafta bunu kabul ederek işlemini yapar. Yani orada sözleşme olarak geçen şey aslında yaptığınız alışveriş.

Bir ek not daha: Tüketicinin cayma hakkı bulunmayan ürünler şöyle;
  • Kişiye özel olarak üretilen veya özel hale getirilen ürünler
  • Mayo, iç çamaşırı veya kozmetik gibi hijyenik açıdan hassas ürünler
  • DVD ve CD gibi çoğaltılabilecek ürünler
  • Kitap ve dergi gibi basılı ürünler
  • Yazılım programları
  • Son kullanma tarihine sahip, çabuk bozulma riski taşıyan ürünler
  • Mücevherat
  • Uçak biletleri, tur ve otel hizmetleri

Bu tarz haklarınızı araştırırsanız internet alışverişlerinde çok daha mutlu olursunuz :)

Geri
Yukarı