OKB'yi yenmek

Tam anlayamadım dediklerinizi ama bir doktora görünmeniz en sağlıklısı olacaktır.
Yani mesela bir besmeleyi çekerken hep baştan başlıyorum, farketmeden sürekli besmele çekiyorum, kendi içimde aşırı fazla konuşuyorum. Eğer bir şeye takıldıysam atıyorum forza horizon'da tokyo drift atmalık yer gördüm orada tokyo drift atmam lazım.

Yani mesela bir besmeleyi çekerken hep baştan başlıyorum, farketmeden sürekli besmele çekiyorum, kendi içimde aşırı fazla konuşuyorum. Eğer bir şeye takıldıysam atıyorum forza horizon'da tokyo drift atmalık yer gördüm orada tokyo drift atmam lazım.
Kesinlikle gitmeniz lazım, benzer şeyler yaşadım, bir uzman görüşüne ihtiyacınız var diye düşünüyorum.

Bir zamanlar psikiyatriye gidip OKB için ilaç tedavisine başlamıştım. Doktorun ilk verdiği ilaç özgüven verdi. Beni kendime getirdi. Çok açılınca doktor ilacı kesip daha farklı bir ilaç verdi. Bu ilaç beni yorgunlaştırdı ve ciddi oranda sakinleştirdi. Kısacası ilk ilaç gibi etkili değildi. Doktor yine de bu ilacın devam etmesi gerektiğini söyledi.

Birkaç ay bekledim, halen aynı. Sonra daha doktora gitmeyip tedaviyi bıraktım, ilacı anında kestim. Zamanımı daha iyi değerlendirip planlı bir insan olmaya başladım. Takıntılarımı genel olarak bıraktım. Günümüzde az da olsa etkiliyor fakat çok önemsemiyorum. Peki ya senin aklına sürekli düşünceler geliyor mu?

Ne olduğunu bilseydin dalga geçmezdin. Bende yaşıyorum OKB bozukluğum var benimde hayatını zehir ediyor diyebilirim çok kötü.
Dalga geçmedim ki. Galiba buna RP diyorlar. Hastalığa gelirsek, nefes almaya bak. Ciddi anlamda başını boşalt ve sadece nefes al. O sırada aklına gelen tüm düşünceleri reddet. Kendi maneviyatını düşün sadece. İyi bir egzersiz bence bu. Yani tekrarlayan şeyleri ancak zinciri kırarak bozabilirsin.

Dalga geçmedim ki. Galiba buna RP diyorlar. Hastalığa gelirsek, nefes almaya bak. Ciddi anlamda başını boşalt ve sadece nefes al. O sırada aklına gelen tüm düşünceleri reddet. Kendi maneviyatını düşün sadece. İyi bir egzersiz bence bu. Yani tekrarlayan şeyleri ancak zinciri kırarak bozabilirsin.
Tamam hocam dalga geçtiniz sandım öneriniz için teşekkür ederim düşünce geldiğinde kurtulmaya çalışmak yerine yokmuş gibi davranıp umursamamaya çalışıyorum bu yöntem en iyisi bence.

Geri
Yukarı