Okul aile birliği tam olarak ne işe yarıyor?

515538

Picopat
Bir veli neden okulla ilgilenmek ister ki, hala anlamam. Küçükken bizden para toplamaya kalkıyorlardı. Devlet okulunun gideri varsa bunu devletin karşılaması gerekmiyor mu arkadaş, bizden niye para istiyorlardı bunlar?

Bir de bu teyzeler amma itici olurlardı, çocukları da 95 alınca ağlayan itici tiplerdi zaten. Bu veliler aynı tornadan çıkmış gibi sıkı fıkı olurlardı. Eminim kendi kardeşleriyle bile bu kadar sıkı fıkı olmamışlardır bu zamana kadar.

Heralde bu menopoz teyzelerin işi gücü olmadığı için hobi niyetine yapıyorlardı bu işi. Onlarda bu şekilde sosyalleşiyorlardı. Belgeselleri çekilse izlemek isterdim.

Bu ülkede ve devlette hangi kurum yozlaşmamış ve doğru dürüst bir şekilde çalışıyor ki okulların kıytırık "aile birlikleri" çalışsın hocam? Herkes yozlaşmış, herkes yolunda herkes cebinin derdinde ne ailesi ne birliği?

Hocam gerçekten çok güzel özetlemişsiniz. Bazılarına soru sormak bile sıkıntı olabiliyor. Hemen tersliyorlar.

Bir veli neden okulla ilgilenmek ister ki, hala anlamam. Küçükken bizden para toplamaya kalkıyorlardı. Devlet okulunun gideri varsa bunu devletin karşılaması gerekmiyor mu arkadaş, bizden niye para istiyorlardı bunlar?

Bir de bu teyzeler amma itici olurlardı, çocukları da 95 alınca ağlayan itici tiplerdi zaten. Bu veliler aynı tornadan çıkmış gibi sıkı fıkı olurlardı. Eminim kendi kardeşleriyle bile bu kadar sıkı fıkı olmamışlardır bu zamana kadar.

Heralde bu menopoz teyzelerin işi gücü olmadığı için hobi niyetine yapıyorlardı bu işi. Onlarda bu şekilde sosyalleşiyorlardı. Belgeselleri çekilse izlemek isterdim.

Hiçbir işe yaramıyorlar(istisnalar olabilir). Mesela rehberlik hocaları da işe yaramıyor (sadece 1 tane iyi hocam oldu). Mesela arkadaşım nakil denecek gidiyor rehberlik hocası sırf kendi istemiyor diye ailesiyle konuşup gitmesine izin vermiyor.

Hiçbir işe yaramıyorlar(istisnalar olabilir). Mesela rehberlik hocaları da işe yaramıyor (sadece 1 tane iyi hocam oldu). Mesela arkadaşım nakil denecek gidiyor rehberlik hocası sırf kendi istemiyor diye ailesiyle konuşup gitmesine izin vermiyor.
Bir de müdür yardımcılarının birisi seküler imajda diğeri din öğretmenliğinden gelme muhafazakar olurdu. Muhafazakar olanlar hiç şaşmaz, heyt höyt olurlardı. Seküler imajda olanlar Ali Koç gibi kafa rahat takılırdı, öğrenciler genelde onunla anlaşırdı.

Google'a okul aile birliği yazsanız yönetmelik karşınıza çıkar. Çok merak ediyorsanız okuyabilirsiniz.

Toplanan para geziden tutun da durumu olmayan öğrencilere yapılabilecek her türlü yardıma kadar kullanılabilir. Para toplama hakları var. Daha doğrusu bağış toplama hakları var. Ama toplanan paranın amacına uygun kullanıldığına dair bir şey söyleyemem.

Harbiden hocam ben hatırlıyorum biz her dönem(2016 falan sanırım emin değilim) 100 TL verirdik o yok bu yok diye isterlerdi A4 desen her dönem 2 top A4 veriyorduk zaten tuvalet kağıdı bile yoktu sınıftada ekstra bir şey olmuyordu o paralar nereye gidiyor anlamıyorum.

Edit: Kuzen anlatıyor kardeşi ilkokula gidiyor hoca bilgisayarını düşürmüş kırmış işte sınıf anneside herkesten para toplamış (sanırım 1 2 sınıf) hocaya 6000-7000 TL'lik laptop almışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı