Okul bırakılmalı mıdır?

Apss123

Picopat
Daha fazla  
Okulu oldum olası sevmem. Meslek lisesi öğrencisiyim sınıfta kaldığım için 10. sınıfı tekrar okuyorum. Amacım zor olsa da liseyi bitirip bir fabrikada okuduğum bölüm olan makineciliği yapmak. Ailemin de pek bir beklentisi kalmadı artık. Babam senin okul meselelerin beni yıldırdı demesiyle aklıma bırakma fikri geldi. Boşu boşuna gidiyormuş gibi geliyor. Uyumaktan başka hiçbir şey yapmıyorum. Bırakmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulu oldum olası sevmem. Meslek lisesi öğrencisiyim sınıfta kaldığım için 10. sınıfı tekrar okuyorum. Amacım zor olsa da liseyi bitirip bir fabrikada okuduğum bölüm olan makineciliği yapmak. Ailemin de pek bir beklentisi kalmadı artık. Babam senin okul meselelerin beni yıldırdı demesiyle aklıma bırakma fikri geldi. Boşu boşuna gidiyormuş gibi geliyor. Uyumaktan başka hiçbir şey yapmıyorum. Bırakmalı mıyım?

Madem okulu sevmiyorsun, açık öğretim lisesine geçip iyi bir kurs/dershane desteği ile üniversite sınavına hazırlanabilirsin. Tabii eğer üniversite istiyorsan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem okulu sevmiyorsun, açık öğretim lisesine geçip iyi bir kurs/dershane desteği ile üniversite sınavına hazırlanabilirsin. Tabii eğer üniversite istiyorsan.

Düşünmedim değil fakat yapıp yapmayacağımdan emin olamadım çevremdeki açık öğretime giden herkes yarıda bıraktı.

Okulda okumayan adam açıktada okumaz. Adamda arzu yok istek yok. Şahsen ben böyle düşünüyorum.

Aslında okulu bitirmeyi çok istiyorum fakat elimden gelmiyor konuları anlamakta güçlük çekiyorum hocalarla çok fazla sorun yaşıyorum meslek derslerim yüksek fakat tek başına yeterli olmuyor.

Herkes okuyacak diye bir kaide yok. Okumak istemiyorsanız fabrikaya vs gidebilirsiniz fakat iş bulmak kolay değil. Ama yok ben okuyacağım o fabrikaya mühendis/teknisyen olarak gireceğim derseniz çalışın. Eğer çalışma disiplininiz yoksa açığa geçmeyin. Çünkü motivasyon ile geçip bırakırsınız çalışmayı.

Geri
Yukarı