Okul Değişimi (Meslek & Anadolu)

Enes Buldur

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler :)

Şuan 10. sınıfa geçtim. Gebze'de bulunan STFA Anadolu Teknik Lisesi'nde Bilişim okuyacağım. Fakat Anadolu lisesine geçme şansımda var. Puanım 390'dı. Sizce hangisi daha avantajlı olur ? Teknik mi, yoksa Anadolu mu ?

Bilgisayar merakımda var basit kod yazabiliyorum, küçük bir web sayfası yapabiliyorum. Fakat bunlar dışardada öğrenilebilecek bir takım şeyler. Şu tatil bitmeden kararımı vermem gerek. :mad:

STFA'daki öğretmenlerime sorduğumda Teknik Liselerin şöyle avantajlarım olacağını söyledi;

Bilişim ile ilgili bir bölüm seçersem üniversitede ek puan geleceğinden• Anadolu lisesinden üniversiteye gelen öğrencilerden 1-0 önde başlayacağımdan

STFA'daki öğretmenlerime sorduğumda Teknik Liselerin şöyle avantajlarım olacağını söyledi;

Bilişim ile ilgili bir bölüm seçersem üniversitede ek puan geleceğinden• Anadolu lisesinden üniversiteye gelen öğrencilerden 1-0 önde başlayacağımdan

Anadolu lisesinde ki öğrencilerden önce olacaksınız çünkü temeliniz olacak, ek puan sadece bilişim bölümü için gelir.

İyi de onların bölümleri var. Yabancı Dil bölümü okuduysan lisede LYS'den sonra YGS'de kendi alanından sınava girersin. Örneğin yabancı dil bölümü için ingilizce öğretmenliği var. Hukuk için TM vs.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı