Okul için 100TL civarı uçlu kalem önerisi

@Asayiş Ben Kemal daha önce uni kullanmadım ama bir arkadaşıma uni Alpha gel modelini önermiştim gayet memnun. Bu modeli de iyiydi diye hatırlıyorum ama yanlış olmasın. Jetpens kanalı incelemişti sanırım bir videosunda. İnceleme: Pentel 120 A3DX konuda fotoğrafları bulunuyor, bakabilirsiniz. 🙂

Teşekkürler hocam çok yardımcı oldunuz sizin eski konulardaki kalem önerilerinize bakarak zaten pentel almayı düşünmüştüm.

@Asayiş Ben Kemal daha önce Uni kullanmadım ama bir arkadaşıma Uni Alpha Gel modelini önermiştim gayet memnun. Bu modeli de iyiydi diye hatırlıyorum ama yanlış olmasın. JetPens kanalı incelemişti sanırım bir videosunda. İnceleme: Pentel 120 A3DX konuda fotoğrafları bulunuyor, bakabilirsiniz. 🙂

1685633942463.jpeg

Bu kadar ince mi oluyordu uyguna alınca orijinal mi değil mi bilemiyorum.

Son düzenleme:
@Asayiş Ben Kemal kalem orijinal duruyor, güle güle kullanın. 🙂

Teşekkürler hocam plastik deniyor ama sanki metal gibi plastiği 1. kalite sanırsam ama ince geldi bir tek ona da alışırız herhalde zaten yoksa Faber Castell grip 1347 modelini alacaktım oda inceydi en azından kaliteli olsun. Hocam bir de bunun bir alt modeli daha var o nasıl hiç ona baktınız mı oda güzel duruyor.

Merhaba. Bunların büyük birçoğunluğu 0.5 uçlu olarak kullandım. Hepsi birbirinden farklı güzel kalemler.

Pentel ve Tombow'un mekanizmaları aslında sağlamdır. Mono graph her ne kadar güzel olsa da kronik uç kaçırma sorunu var.

Ben de eli fazla terleyen biriyim. Bunlar içinde kullanırken elden kayma sorunu yaşamadığım kalemler şu şekilde:
Rapid.
SH-300
Pensan my IQ.
A3DX ama 0.5 olanı.

Bunlar arasında tercih yapmanızı tavsiye ederim. Mekanizmaları sağlamdır hepsinin.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama bir sorum olacaktı Rapid kullanıyorum ama tutma mekanizmasında boşluk olduğu için sallanıyor.
Tombow grip 300.
Düşünüyorum ama a3DX'ten iyi midir merak ettim.
Sağ olun.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama bir sorum olacaktı Rapid kullanıyorum ama tutma mekanizmasında boşluk olduğu için sallanıyor.
Tombow grip 300.
Düşünüyorum ama a3DX'ten iyi midir merak ettim.
Sağ olun.
Merhaba.

Pentel daha uzun süre dayanıyor açıkçası. Ama tabii bu hor kullanıp kullanmıyor olmanıza da bağlı.
Pentel PG605 (Birini bozdum.) ve Pentel Smash var elimde. Gerçekten mekanizmaları sağlam kalemler.

Ama bütçeniz fazla değilse Tombow SH300 de gayet güzel iş görecektir. Japon kalemlerinden ayrılmayın :)

Merhaba.

Pentel daha uzun süre dayanıyor açıkçası. Ama tabii bu hor kullanıp kullanmıyor olmanıza da bağlı.
Pentel PG605 (birini bozdum.) Ve pentel smash var elimde. Gerçekten mekanizmaları sağlam kalemler.

Ama bütçeniz fazla değilse tombow SH300 de gayet güzel iş görecektir. Japon kalemlerinden ayrılmayın :)

Teşekkürler hocam ama SH300 dışı aynı fiyata başka hangi kauçuklu 0.7 kalem iyidir? (ellerim çok acıyor o olmayınca😀)
@706143 hocam soru size de🙂
Faber 1347, tikky düşünmüyorum.
Var mıdır daha iyisi Max 150 TL ye🤔

@RzzX bütçenizi hayli aşıyor ama alabileceğiniz en rahat kalemlerden biridir https://www.cimri.com/mekanik-kursu...pembe-mekanik-kursun-kalem-fiyatlari,47306630

Onun dışında her şey zam yediğinden pek takip edemiyorum 120 A3Dx diyeceğim ama o da bütçenizi aşıyor gibi. Bulabilirseniz elden almanızı tavsiye ederim bütçeniz civarına satılıyor diye biliyorum. 🙂

Bir de kauçuk değil ama kullanımı bana rahat gelmişti, bütçenizin de altında bir bakın isterseniz Pilot H-327 0.7 mm Versatil Kalem Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

@RzzX bütçenizi hayli aşıyor ama alabileceğiniz en rahat kalemlerden biridir https://www.cimri.com/mekanik-kursu...pembe-mekanik-kursun-kalem-fiyatlari,47306630

Onun dışında her şey zam yediğinden pek takip edemiyorum 120 A3Dx diyeceğim ama o da bütçenizi aşıyor gibi. Bulabilirseniz elden almanızı tavsiye ederim bütçeniz civarına satılıyor diye biliyorum. 🙂

Bir de kauçuk değil ama kullanımı bana rahat gelmişti, bütçenizin de altında bir bakın isterseniz Pilot H-327 0.7 mm Versatil Kalem Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Çok sağolun hocam minnettarım🙏
@KojiroHyuga04 size de hocam🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı