Çözüldü Okul interneti için kullanılabilecek VPN önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Üniversitedeki internet aşırı hızlı. Bu yüzden genelde bilgisayarda internet ile alakalı bir işim olduğunda okulun internetinde kullanıyorum. Ama şöyle bir sorunum var. İşimi görsem de bile bazen Steam'e vs. girmek istiyorum ama okulun interneti Steam, Epic vb. servisleri engellemiş. Bunu aşabilecek basit bir VPN programı var mıdır bilgisayar için? 1.1.1.1 sitesinden cloudflare warp denedim ancak sürekli bağlanıp kopuyor. Ne önerirsiniz?

Çözüm
ProtonVPN deneyebilirsiniz, 2-3 gün öncesine kadar çalışıyordu sanırım. Ya da en iyisi kendinize bir sunucu alıp içine VPN kurun, kendi vpninizi yapın.
Ultrasurf hem telefonda hem de bilgisayarda sorunsuz şekilde çalışıyor hocam. Kendi VPN sunucum vardı ama hiçbir protokol çalışmıyor. PPTP, SSTP IKEv2, IPsec falan hepsi yasaklı. Çalıştıklarından da eminim çünkü mobil veride rahatça bağlanıyordu.
Ekleme: konuyu açtığımı tamamen unutmuşum. Üzerinden 1.5 yıl geçmiş. Üniversite internetinde kullanacak arkadaşlar için Ultrasurf sorunsuz epey.
Bu çalıştı hocam. Steam'e erişebiliyorum ama 500 MB'lık sınırı varmış. Bir yolunu bulacağım sanırım.
Çalışıyor ben de kullanıyorum zaten, ancak crackli versiyonlarını hiç boşuna denemeyin. Aylık ya da yıllık ücretiyle satın aldığınızda fiyatına değecek bir VPN. Ücretsiz sürümü kısa vadeli işleri görür 1-2 el oyun oynamak gibi.

Altı üstü Steam'e erişmek için istemiştim. Nerelere çektiniz konuyu. Başkaları sorarken kimse bir şey demiyor ama bana gelince etik değil de etik değil. Sanki Deep Web giriyorum. Altı üstü Steam'e erişmek istiyorum. Kötü bir şey yapmıyorum. Pek sevgili KYK'da kota saçmalığı olmasa işimi yurtta da halleder oyunumu da oynardım.

Bilgisayara indirdim ama bağlanmıyor. Hollanda seçeneğim de yok.
Mobil için dediniz sandım. Mobil uygulaması benim önerdiğim.

Büyük ihtimal bütün VPN'leri engellemişlerdir. Kendin bilgisayarını VPN olarak kullanmayı deneyebilirsin.
Olabilir hocam. Firewall'ları oldukça iyiymiş ne diyeyim.
Çalışıyor ben de kullanıyorum zaten, ancak crackli versiyonlarını hiç boşuna denemeyin. Aylık ya da yıllık ücretiyle satın aldığınızda fiyatına değecek bir VPN. Ücretsiz sürümü kısa vadeli işleri görür 1-2 el oyun oynamak gibi.
Birkaç işlem için de yani ne bileyim 75-80 TL veremem. Öğrenciyim neticede.
Wi-Fi'ya bağlı mısın?
Evet bağlıyım zaten?
Aaaaa... Browser için hoxx PC için betternet oneririm.
Bilgisayar hocam. Tarayıcı değil.

Suç her yaşta, her kafada suç. İnternetin yoksa gidip hattına internet bağlatacaksın, bilgisayarına aktaracaksın. Bilinçli olarak bunu yapmanızı destekleyecek değilim. Burada yaş üzerinden hakaret ediliyor? Saygısızlığınızı bir bir kenara bırakıp olanla yetinmeye bakın.

Artı -2 Eksi
Suç her yaşta, her kafada suç. İnternetin yoksa gidip hattına internet bağlatacaksın, bilgisayarına aktaracaksın. Bilinçli olarak bunu yapmanızı destekleyecek değilim. Burada yaş üzerinden hakaret ediliyor? Saygısızlığınızı bir bir kenara bırakıp olanla yetinmeye bakın.
Ne gereksiz bir yorum, isteyen istediği yere gider ne etiklik nede başka birşey etkilemez. Suç falanda değil o internet keyfi değil devletin insanlara paylaştığı bir ağdır. İnsanlar istediği şekilde kullanabilir.

Kimse bir sözleşme imzalamıyor ağa bağlanma karşılığında.

İyi hocam gidin şikayet edin polise o zaman.
Ne de olsa bunlar illegal işler. Etik de değil. Kaç yıl yatıyoruz 3-4 yıl?

Altı üstü Steam'e erişmek için istemiştim. Nerelere çektiniz konuyu. Başkaları sorarken kimse bir şey demiyor ama bana gelince etik değil de etik değil. Sanki Deep Web giriyorum. Altı üstü Steam'e erişmek istiyorum. Kötü bir şey yapmıyorum. Pek sevgili KYK'da kota saçmalığı olmasa işimi yurtta da halleder oyunumu da oynardım.

Bilgisayara indirdim ama bağlanmıyor. Hollanda seçeneğim de yok.
Hocam son durum ne bulabildin mi ?

Hocam son durum ne bulabildin mi ?
İndirme yapabiliyorum. Mobil internetimden indirmeyi başlatıyorum ve hemen okul internetime geçiyorum. Ardından yine mobil internete geçiyorum ve bağlanamadan okul internetine geçiyorum. Okul interneti buga giriyor ve indirmeyi maksimum hızda sürdürüyor. Battlefield 1 indirdim geçende bu şekilde.

İndirme yapabiliyorum. Mobil internetimden indirmeyi başlatıyorum ve hemen okul internetime geçiyorum. Ardından yine mobil internete geçiyorum ve bağlanamadan okul internetine geçiyorum. Okul interneti buga giriyor ve indirmeyi maksimum hızda sürdürüyor. Battlefield 1 indirdim geçende bu şekilde.
Ha evet bir kere toplu taşımanın internetinde bunu denemiştim işe yaramıştı.Peki düzenli olarak çık gir yapmak gerekiyor mu yoksa başlangıçta yaptıktan sonra sorun olmuyor mu?

Geri
Yukarı