Okul itiraf sayfası açtığım için ceza yer miyim?

9.sınıfım ve bu sabah okul hakkında itiraf sayfası açtım. Sadece bir arkadaş coğrafya hocasından nefret ediyorum diye itiraf etti bende ismi gözükmeyecek şekilde paylaştım. Şimdi 11. sınıf bana yazdı SS aldım ve yarın yanıma gelmezsen hocaya veririm dedi. İsmim falan gözükmüyor. Ben olduğuma dair hiçbir şey yok. Başıma bir şey gelir mi hocaya verirse?

Seni tespit ederlerse okuldan atılırsın siteyi derhal sil mahkemelik bile olursun.

9.sınıfım ve bu sabah okul hakkında itiraf sayfası açtım. Sadece bir arkadaş coğrafya hocasından nefret ediyorum diye itiraf etti bende ismi gözükmeyecek şekilde paylaştım. Şimdi 11. sınıf bana yazdı SS aldım ve yarın yanıma gelmezsen hocaya veririm dedi. İsmim falan gözükmüyor. Ben olduğuma dair hiçbir şey yok. Başıma bir şey gelir mi hocaya verirse?

Lise de böyle işler suç sayılıyor, bizim okuldada(lise) oldu bu sene aynı şey ağır disiplin yedi bu suçu işleyenler. Ve ailelerine bildirildi. Ortaokulda bir cezası yok ancak lisede biraz sıkıntlı.

Seni tespit ederlerse okuldan atılırsın.

Çüşş atma sende dostum ilk vukuatıysa uyarı veya disiplin yiyor.

Lise de böyle işler suç sayılıyor, bizim okuldada(lise) oldu bu sene aynı şey ağır disiplin yedi bu suçu işleyenler. Ve ailelerine bildirildi. Ortaokulda bir cezası yok ancak lisede biraz sıkıntlı.

Çüş atma sende dostum ilk vukuatıysa uyarı veya disiplin yiyor.

Doğru ama silmezse siteyi okuldan atılır hatta mahkemelik olur içeriğe göre.

Bizim okulda açmışlar ve kurucu bu durumu farketmiş. Bütün sınıfları geziyordu "Bir itiraf sayfası açılmış haberim var itiraz edilmesin kim açtıysa derhal kapatsın ben bulursam yasal yollara başvuracağım ve anında okuldan atarım." diyordu. Yasal değil bu yapılan.

Çüşş atma sende dostum ilk vukuatıysa uyarı veya disiplin yiyor.
Hocam idarenin inisiyatifine bırakılıyor. Bizim müdür biraz sert birisi. Uzaklaştırmaya kadar yolu var bazı okullarda. Eğer itiraf sayfası içinde ciddi şeyler varsa okul, öğrenci için nakil isteyebilir.

Geri adım atmak yok. Kimseyle denk gelme. Sınıfta telefonun elindeyken hesaplara bakmak için isteyenler olacaktır. Birden bakmaya çalışacaklar olacaktır. Asla salma. Psikolojini güçlü tut. Hiçbir şey yapamazlar. Hepsini kır geçir.

Hocam idarenin inisiyatifine bırakılıyor. Bizim müdür biraz sert birisi. Uzaklaştırmaya kadar yolu var bazı okullarda.

Bundan çok daha ciddi bir durum mahkemelik olur site dolayısıyla siteyi derhal silmesi gerek aksi halde okuldan atılmak sorunlarının ciddiye alınmayacak kadar küçük olur ve hapis yatar hayatı biter.

Geri
Yukarı