Okul kıyafeti kaldırılmalı mı yoksa kaldırılmamalı mı?

P.M.B

Centipat
Daha fazla  
Ben bunu düşündüm bayağı. Sonuç olarak iki tarafa çıkıyor. Ya okulun kıyafeti olacak ve bu bedavaya dağıtılacak. Ya da okul kıyafeti olmayacak ve insanlar kendi kıyafetleriyle gelecek. Cidden şu an pantolon ve üst alsan 400 civari tutuyor. Devlet okulu demek bunun tersi demek değil midir? Bir de kim bu okul formalarını tasarlamışsa çok kötü tasarlıyor. Siyah üst ve okulun logosu kullanılabilir bence. Bunlar emin olun bir günlük işler fakat bunu gündeme getiren kimse olmuyor.

inosh

Hectopat
Makaleler
7
Kaldırılmamalı, öğrencilerin okula ait olduklarına dair bir belirteç olmalı. Tabii bu tür belirteçlerin farklı varyasyonları illaki var lakin en iyi ve uygulanabilir yöntem okul kıyafeti.

P.M.B

Centipat
Daha fazla  
Bence kaldırılmamalı. Benim olduğum lisede yabancı kişiler sokuluyor ve hocalar neden okul kıyafeti giymedin diye sorarsa o itik kopuk 20 yaşlarındaki kişiler "nakil oldum hocam" diyor. Çok iğrenç bir durum. Altta üstte zorunlu olmalı. Giyilmezse ailesi dilekçe yazıp başka pantalon ile gelme gibisinden bir şey yapılabilir bence.
Hocam size katılıyorum fakat kim tasarlıyorsa çok kötü tasarlıyor. Gittiğim okulda 12. sınıf öğrencileri kendi formasını tasarlıyor. Böyle şeyler gelebilir bence veya tek üst ve logo kullanılabilir. Buna ek olarak okullar bunu bedava veya satabileceği en ucuz fiyata satması lazım. Devlet okulu tabiri buna uyuyor.

KS
KS
Untimely

Untimely

Centipat
Daha fazla  
Hocam size katılıyorum fakat kim tasarlıyorsa çok kötü tasarlıyor. Gittiğim okulda 12. sınıf öğrencileri kendi formasını tasarlıyor. Böyle şeyler gelebilir bence veya tek üst ve logo kullanılabilir. Buna ek olarak okullar bunu bedava veya satabileceği en ucuz fiyata satması lazım. Devlet okulu tabiri buna uyuyor.

Size katılıyorum hocam.

TheMustapha

Decipat
Daha fazla  
En azından t-shirt veya sweat shirt'ler kaldırılmamalı. Okula girenin öğrenci olup olmadığı bile belli oluyor forma sayesinde. Yani güvenlik için. Bunu öğretmenler bile söylüyor bize hep. Düz, tek renk sade elbiseler de olabilir ama bence kalkmamalı.

mehmetılhan

Picopat
Kaldırılmamalı. Bunun 2 nedeni var:
1)Disiplin
2)Kıyafet için bütçe yetersizliği

Katı disiplin tehlikelidir ama makul düzeyde disiplin, öğrencilerin daha rahat odaklanmasını sağlar.

Maalesef Türkiye'de hazır giyim ürünleri çok pahalı. Aileler çocuklarına test kitabı alırken zorlanıyor, fazladan kıyafet alabilecek bütçeyi oluşturabileceklerini pek sanmıyorum.

Ama okulların da forma konusunda öğrenciyi bu kadar sık boğaz etmesini de doğru bulmuyorum.

Semihhomies

Picopat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Kaldırılmamalı. Kaldırılmalı diye düşünecek olursam bazı şartları olması gerek. Örneğin cıvıl cıvıl kıyafetler giyilmeyecek. Kızlar için çok açık kıyafet olmayacak (sonuçta okula geliyorsun pavyona değil). Alta pantolon ama rahatsız oluyorsanız eşofman da olur. Böyle olsa iyi ama bana göre eşofmanla vs. okula gelmek bir garip açıkçası.

Yukarı