Okul kıyafeti kaldırılmalı mı yoksa kaldırılmamalı mı?

Unti

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sorum başlıktaki gibi mesleki gelişim dersinde bunun hakkında münazara yapıyorduk ben kaldırılması taraftarı değildim sebebi de disiplin için ama karşı tarafın bütün gerekçesi rahatlıktı bende bunun üzerine dedim ki fazla rahatlık insanı dikkatsizleştirir.

Merhaba sorum başlıktaki gibi mesleki gelişim dersinde bunun hakkında münazara yapıyorduk ben kaldırılması taraftarı değildim sebebi de disiplin için ama karşı tarafın bütün gerekçesi rahatlıktı bende bunun üzerine dedim ki fazla rahatlık insanı dikkatsizleştirir.
Çok abartılı kıyafetler giyilmeyecekse ben kalkması taraftarındayım.

Ben kalkması taraftarıyım ancak kendi okulumdan örnek verirsem; tayt diye külotlu çorap giyenler, bel kısmı ağzında etek giyenler çok oluyor. Erkeklerde de inanılmaz abartı kıyafetler oluyor. Herkes nizami bir biçimde serbest olarak kıyafetini giyse sorun olmayacak ancak olmuyor işte. Ben açık giyinme olayına karşı değilim bu arada herkes rahatça giyinse keşke ama herkes bizim kadar ahlaklı maalesef değil o yüzden bu konuda idareye de bir şey diyemiyorum.

Bence kaldırılmamalı. Benim olduğum lisede yabancı kişiler sokuluyor ve hocalar neden okul kıyafeti giymedin diye sorarsa o itik kopuk 20 yaşlarındaki kişiler "nakil oldum hocam" diyor. Çok iğrenç bir durum. Altta üstte zorunlu olmalı. Giyilmezse ailesi dilekçe yazıp başka pantalon ile gelme gibisinden birşey yapılabilir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı