Okul kıyafeti kaldırılmalı mı yoksa kaldırılmamalı mı?

Kaldırılmamalı, öğrencilerin okula ait olduklarına dair bir belirteç olmalı. Tabii bu tür belirteçlerin farklı varyasyonları illaki var lakin en iyi ve uygulanabilir yöntem okul kıyafeti.

Bence kaldırılmamalı. Benim olduğum lisede yabancı kişiler sokuluyor ve hocalar neden okul kıyafeti giymedin diye sorarsa o itik kopuk 20 yaşlarındaki kişiler "nakil oldum hocam" diyor. Çok iğrenç bir durum. Altta üstte zorunlu olmalı. Giyilmezse ailesi dilekçe yazıp başka pantalon ile gelme gibisinden bir şey yapılabilir bence.
Hocam size katılıyorum fakat kim tasarlıyorsa çok kötü tasarlıyor. Gittiğim okulda 12. sınıf öğrencileri kendi formasını tasarlıyor. Böyle şeyler gelebilir bence veya tek üst ve logo kullanılabilir. Buna ek olarak okullar bunu bedava veya satabileceği en ucuz fiyata satması lazım. Devlet okulu tabiri buna uyuyor.

Hocam size katılıyorum fakat kim tasarlıyorsa çok kötü tasarlıyor. Gittiğim okulda 12. sınıf öğrencileri kendi formasını tasarlıyor. Böyle şeyler gelebilir bence veya tek üst ve logo kullanılabilir. Buna ek olarak okullar bunu bedava veya satabileceği en ucuz fiyata satması lazım. Devlet okulu tabiri buna uyuyor.

Size katılıyorum hocam.

En azından t-shirt veya sweat shirt'ler kaldırılmamalı. Okula girenin öğrenci olup olmadığı bile belli oluyor forma sayesinde. Yani güvenlik için. Bunu öğretmenler bile söylüyor bize hep. Düz, tek renk sade elbiseler de olabilir ama bence kalkmamalı.

Kaldırılmamalı. Bunun 2 nedeni var:
1)Disiplin
2)Kıyafet için bütçe yetersizliği

Katı disiplin tehlikelidir ama makul düzeyde disiplin, öğrencilerin daha rahat odaklanmasını sağlar.

Maalesef Türkiye'de hazır giyim ürünleri çok pahalı. Aileler çocuklarına test kitabı alırken zorlanıyor, fazladan kıyafet alabilecek bütçeyi oluşturabileceklerini pek sanmıyorum.

Ama okulların da forma konusunda öğrenciyi bu kadar sık boğaz etmesini de doğru bulmuyorum.

Kaldırılmamalı. Kaldırılmalı diye düşünecek olursam bazı şartları olması gerek. Örneğin cıvıl cıvıl kıyafetler giyilmeyecek. Kızlar için çok açık kıyafet olmayacak (sonuçta okula geliyorsun pavyona değil). Alta pantolon ama rahatsız oluyorsanız eşofman da olur. Böyle olsa iyi ama bana göre eşofmanla vs. okula gelmek bir garip açıkçası.

Kaldırılırsa her kez açık şeyler giyiceği için.
Bizim okulda var belli karnı açık kızmıyorlar. Ben giysem disiplinlik olmuştum.

Belli bir kurala göre serbest olmalı. Maddiyat falan demeyin maddi durumu yetmeyen herkes donsuz mu geziyor kardeşim. Herkes evindeki kıyafetle gelsin ekstra masraf olmaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı