Okul kıyafeti yüzünden okuldan atarlar mı?

Şurada kalmış az bir zaman akıllarına yeni geldi sanırım okul kıyafeti. 3 gün vereceklermiş ilk gün uyarı 2. gün kınama 3. günde serbest gelinirse okuldan atacağız dedi hoca. Yapabilirler mi? Derslerde hocalar kontrol edip isim alıyorlar. Sınıfta herkes okul kıyafetli ama herkesin üstünde ceket var bende dahil. O kadar iğrenç bir kıyafet ki. Havalar da sıcak çekilmiyor kıyafet zaten kalın. Okul kıyafeti yüzünden okul atabilirler mi? Bir de bu kınama nedir? Disiplin gibi bir şey mi?

Şurada kalmış az bir zaman akıllarına yeni geldi sanırım okul kıyafeti. 3 gün vereceklermiş ilk gün uyarı 2. gün kınama 3. günde serbest gelinirse okuldan atacağız dedi hoca. Yapabilirler mi? Derslerde hocalar kontrol edip isim alıyorlar. Sınıfta herkes okul kıyafetli ama herkesin üstünde ceket var bende dahil. O kadar iğrenç bir kıyafet ki. Havalar da sıcak çekilmiyor kıyafet zaten kalın. Okul kıyafeti yüzünden okul atabilirler mi? Bir de bu kınama nedir? Disiplin gibi bir şey mi?
Yapabilirler. Sizinki yine iyiymiş. Ben lise zamanlarında kızmasınlar diye çaktırmadan içeri girdim, herkesten sonra. Kameradan görmüş adam beni çağırttı, direk disipline vermişti ve birkaç gün sonra başka okula göndereceklerini öğrendim ceza olarak, okulda şehrin başka bir ucunda şehirden çıkıyorsun. Küçük bir kasaba da falan. Sonra rehberlik hocası disiplin için çağırdı. Oğlum sen ne suç işledin de seni başka okula gönderiyorlar dedi. Bende ceket giymedim o yüzden dedim. Sağolsun rehberlik hocası gitmiş, cezayı iptal ettirmiş. Ya yan tarafta başka lise vardı adamlar ilk baharda yaz kıyafeti uygulamasına geçiyor, kısa kollu okulun tişörtlerini giyip geliyorlar. Biz mayısın, haziranın sıcağında lacivert kalın ceket giyiyorduk zorla. Herkes şapır şapır terliyor. Koca okul soyunma odası gibi kokardı. Bende ilk başta başka okul lafını duyunca trollüyor sandım. Sonra bir arkadaş yine saçma sapan sebepten başka okula gönderilince inandım. Adamlar hiç affetmiyordu demek ki son 5 sene de hala değişen bir şey olmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı