Okul kıyafetleri neden bu kadar pahalı?

batin1597

Picopat
Daha fazla  
Okulun ilk günleri herkes okul kıyafeti alır ama bir okul pantolonu 100-300 TL bütün okul kıyafetlerini alınca 1000 TL'ye yaklaşıyor benim merak ettiğim neden okul kıyafeti yapmanın bu kadar fazla pahalıya mal olacağını düşünmüyorum sizin düşünceleriniz neler sizce neden bu kadar pahalı?

Okuldan okula, mağazadan mağazaya, markadan markaya değişir dediğiniz. Şu zamanda her şey pahalandı maalesef :(. Şaşırmamak lazım. Ben bu senenin başında 90-100 civarı almıştım pantalonu.

Okulun ilk günleri herkes okul kıyafeti alır ama bir okul pantolonu 100-300 TL bütün okul kıyafetlerini alınca 1000 TL'ye yaklaşıyor benim merak ettiğim neden okul kıyafeti yapmanın bu kadar fazla pahalıya mal olacağını düşünmüyorum sizin düşünceleriniz neler sizce neden bu kadar pahalı?
Dönem fırsatçılık dönemi. Normal.

2 yıl önce kasım indirimlerinde 150 TL'ye aldığım harley bot 500 TL'yi geçti. Daha 2 gün önce 11k olan laptoplar 15K'yı geçti. Maalesef burası Türkiye ve bir şeye talep olduğu an mevcut artışın iki katı hızla yükseliyor fiyat.

@Mortis06, ekonomimiz iyi demiyorum ancak bu kötü ekonominin yanında bu kadar fırsatçı insan olması da kötü.

Zaten dediğim gibi talep olunca fırsatçılar hemen olması gerekenin üstünde zamlar yapıyor. Üstüne üstlük vatandaş da yarın hiç alamam düşüncesi ile almaya devam ettiği için fiyatlar iyice şişiriliyor. Bir ürün 5TL'den 7TL'ye çıkması gerekiyorsa ekonomik nedenlerle bizde 10TL'ye çıkartılıyor maalesef.

Geri
Yukarı